Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ale się #!$%@?łem, idę do sklepu zareklamować buty i mówię, że nie mam paragonu (płacone gotówką), ale znam datę i kwotę, więc mogą z systemu wziąć kopię. A gość do mnie, że nie i #!$%@?, powtarzał jak #!$%@?, że i tak muszę mieć paragon albo potwierdzenie z banku, gdzie mówię typowi 4 razy, że nie płaciłem kartą...
Co ja mam zrobić oprócz szukania paragonu? (°°
#prawokonsumenckie #zakupy #buty #sneakers #sklepzdykty
  • 28
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@radziuxd: brać paragony na przyszłość ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@wysokocenionyspecjalistawbranzyit: zawsze biorę, nalazłem nawet na buty z 2012 roku, a tego co akurat trzeba nigdy nie znajdziesz.

@radziuxd: Ziomeczku, mają zasrany obowiązek poszukać paragonu w systemie, jeżeli to jakieś CCC lub DEICHMAN to tym bardziej. Wystarczy, że podasz przybliżoną datę. Robiłem tak nie raz.

@Joachim_Mordechaj: też tak robiłem w Pandorze, znaleźli w systemie i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rruuddaa: też nie głupie, chociaż paragon sprzed 15 miesięcy, no #!$%@? na pewno tak nie zostawię, bo jeszcze nie miałem Air Maxów 90 co by mi poduszka pękła i woda się sączyła pod piętą.
@radziuxd nie potrzebujesz paragonu. Możesz przyjść ze "świadkiem" zawarcia transakcji. Prawo konsumenckie zmieniło się chyba jakoś w 2017 i od tego czasu nie musisz mieć ani paragonu ani wyciągu z karty. Służy to jedynie wygodzie sprzedawcy, który może mieć spory problem czasem ze znalezieniem twojego zakupu w systemie ;)