Wpis z mikrobloga

Panie i panowie - przedstawiam wam Autorski System do Monitorowania Zużycia Gazu w Domu Jednorodzinnym:

Opis Systemu:
Do drzwiczek skrzynki licznikowej przyklejony jest taśmą klejącą stary smartfon. Smartfon co godzinę robi zdjęcie, i cyklicznie wysyła zdjęcia na zasób sieciowy.

Ponieważ dioda doświetlająca przy tak małym dystansie była za jasna (refleksy na szybce licznika zasłaniały odczyt), to została "nieco przyciemniona" przez naklejenie kawałka papieru.

Działa! A jeżeli coś wygląda głupio, ale działa, to... sami wiecie :).

Jeszcze muszę poszukać jakiegoś dużego powerbanka, ale niewykluczone że jego rolę przejmie stary akumulator od motocykla.

#diy #chwalesie #majsterkowanie

RandomowyMirek - Panie i panowie - przedstawiam wam Autorski System do Monitorowania ...

źródło: comment_1603189559EUbf7sJdSvYR8epGyBwCwx.jpg

Pobierz
  • 85
  • Odpowiedz
@RandomowyMirek: całkiem fajny pomysł na wykorzystanie starego telefonu. BTW można by pójść drogą : Raspberry Pi Zerro (Wireless) + camera module + power bank + ładowarka solarna do telefonów.
  • Odpowiedz
Raspberry Pi Zerro (Wireless) + camera module + power bank + ładowarka solarna do telefonów


@kukoc18:
I co to zmieni (pod kątem funkcjonalnym), w porównaniu do telefonu przylepionego taśmą do drzwiczek?

polecił bym Ci czujnik iNode


@wizu:
Próbowałem - przykładałem w różnych miejscach, nie wykrywał magnesu. Nie wiem, czy w złym miejscu przykładałem, czy mój gazomierz nie ma magnesu, czy też może miałem wadliwą pastylkę.

Do tego modelu gazomierza można
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@RandomowyMirek: większość x-mierzy juz nid działa na zasadzie magnesu bo #oszukujo, z tego co wiem to ultradzwiekami badaja przeplyw.

A co do sposobu, twoim sposobem - nodemcu, fotodioda, wysylanie danych na serwer postawiony na routerze. Koszt 30zl max i to juz z zasilaczem 230->5v.

http://www.tomkii.net/tech/pomiary/gazomierz/
A tu masz ciekawa rzecz, ja bym właśnie probowal sie z gosciem z gazowni dogadac i zamontowal impulsomierz atestowany, wyprowadzil do domu i podłączył pod
  • Odpowiedz
@RandomowyMirek: arduino z kamerką i modemem biedagsm po edge i nie musisz mieć akumulatora z motocyklu do smartfona xD
Ludzie xD
Zajedzie elektrodą, ale to jest strzelanie z działa do malutkiej kaczki.
Dobrze że tam jakiegoś laptopa ze skryptem, żeby 4 razy dziennie wchodził na jakiegoś discorda i włączał kamerkę nie wepchałeś xD
  • Odpowiedz
@pwone: nie wiem jak ten konkretny, ale mam chińska lampkę LED z panelem i bateria 18650 1300mah (podobno, pewnie mniej), ładuje bardzo ładnie, aż w szoku jestem
  • Odpowiedz