Wpis z mikrobloga

Cześć mam mega dylemat więc wam opiszę. Pracuję dla firmy A, kończy mi się kontrakt, ostatnie miesiące siedziałem na ławce ale dogadałem się na początku września że przedłużymy umowę i zostanę w firmie (miał startować projekt ale klient w ostatniej chwili się wycofał ). Z racji dalszego braku projektu zaczalem szukać firmy. Dostaję super propozycję od firmy B ( W firmie A w listopadzie stuknie mi rok). Dodatkowo nagle w firmie A pojawił się projekt na horyzoncie. Nie wiem co mam robić. Z jednej strony chciałbym zostać w firmie A, z drugiej chciałbym też pracować dla firmy B. Myślałem o tym żeby zaproponować firmie A zmianę kontraktu (przy podpisywaniu przedłużenia na godzinową) żeby zostać w firmie i być używany tylko jak będzie projekt i jednocześnie pracować na stałe dla firmy B.

Co o tym myślicie ? Macie jakieś tipy ?
#programista15k #programowanie #pracait
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@programistalvlhard: przeliczyć pieniążki, zastanowić się, który projekt ciekawszy, pogadać z defaultową firmą co zaproponują względem zmiany kontraktu, przeliczyć ponownie pieniążki i podjąć decyzję na spokojnie (òóˇ)
  • Odpowiedz
Firmę A też pewnie w-----a Twoje ławkowanie. Prędzej czy później gdzieś Cię wciągną (nawet jeśli nie do końca będziesz do projektu pasował) albo się pozbędą - raczej mało firm trzyma długo ludzi na benchu.
  • Odpowiedz
@programistalvlhard: bierz to co bardziej pewne albo gdzie Ci szybciej zaproponują konkrety. Identity Management w IT to też dość wąska działka zwłaszcza jak się zna wiele platform i ich integracje. Miałem ostatnio podobnie i kto pierwszy ten lepszy.
  • Odpowiedz