Wpis z mikrobloga

@wszyscy Co ty w ogóle piszesz i czemu mnie w ogóle atakujesz xD Bo krytykuję twoją religię to trzeba mnie obrażać pasywno-agresywnie? Nie bierz wszystkiego personalnie.

Chrześcijanie w Europie od wieków mieszają swoją religię z różnymi wierzeniami ludowymi czy pogańskimi. W XIX i na początku XX wieku bardzo religijne społeczeństwo polskie aż kipiało od wierzeń ludowych i zabobonów, mimo iż chrzest Mieszka I odbył się 900-1000 lat wcześniej. Z początku XX wieku
@Trybun_Plebejski: Gdzieś Ty się dopatrzył agresji to ja nie wiem, tam drwiny były. Czemu? Bo tworzysz absurdalne korelacje.

Pisałem jasno a Ty ścianę tekstu bez odniesienia się do meritum. Szkodliwość malowania jajek czy, jak Ty to piszesz, „rytuałów” w porównaniu do wskazanej przeze mnie konkretnym przykładem szkodliwości zabobonów mógłbyś wykazać.
Cieszę się, że doceniasz nauczania Jezusa.
@wszyscy Mimo wszystko bardziej doceniam poszukiwania Epikura, Marka Aureliusza, Kierkegaarda i Schopenhauera ;)

Jeśli źle zrozumiałeś anegdotę z pisankami to sorry, to była zwykła prosta szydera z mojej strony, żaden mocny argument.

Mimo wszystko zostawmy już te nieszczęsne jajka, podałem w swoich komentarzach całą masę argumentów, że wiara w boga i bycie chrześcijaninem w ogóle nie wykluczają popadania w magię, taroty, wróżenie, gusła itd. Od początku chodziło mi tylko o to, że
@Dykto13: Jako osoba wierząca, żadna wiara nie powinna stac na drodze nauce. Kwestie moralnościowe- inna sprawa ale nie o tym. Ale jak ktoś np. twierdzi że teoria ewolucji jest błędna bo tak mi wiara karze to porażka osoby a nie religi. A wróżenie takich rzeczy z tarota to #!$%@? juz wgl xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Kilka losowych osób na Twitterze i FB układa tarota.
Wykop: Lewackie dziewczynki som gupie!!!111 Lewaki wierzą w tarota!!!111 patrzcie jacy durnie!!!11

Czy wy zdajecie sobie sprawę, że znaleźliście jakiś promil społeczeństwa i próbujecie się na nim wybić? Jeśli ktoś wierzy, że w młodym pokoleniu więcej ludzi wierzy, w tarota i inne pierdoły to chyba żyje pod kamieniem XDDD
@huudyy no o to chodzi w wierze - wierzysz w coś bez dowodów. Jakby były dowody to nie trzeba by było wierzyć, po prostu by wszyscy wiedzieli że Bóg jest i to nie byłaby kwestia wyboru co do wiary tylko zwykły fakt. Tak samo jak już nie musisz wierzyć że istnieje układ słoneczny i kosmos,, ale możesz wierzyć że gdzieś w kosmosie mamy jakieś inne życie (jeszcze nie odkryliśmy form życia na