Wpis z mikrobloga

  • 2
@RozkalibrowanaTurbopompa: właśnie też kupiłam 800 przez jesienna pogodę, bo ciągle się łapię na problemach z niedoswietlaniem, a ze statywem nie chce mi się łazić non stop :D a 400 +1EV to film tak wdzięczny i śliczny, że z kolorowych używam głównie tego jako podstawowego. I wybacza sporo błędów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@marfiusz: zenit! Zaczynałam od TTL, mam też Automata. Mam duży sentyment (
  • Odpowiedz
  • 1
@gtk90: ja swoje cz/b wywołuje w łazience, z pogaszonymi w całym domu światłami i drzwiami od łazienki zasłoniętymi kocem xD sprawdza się bardzo dobrze, jeszcze nigdy nie miałam problemów z naświetleniem przypadkowo filmu. A i tak to jest potrzebne tylko do włożenia filmu do koreksu
  • Odpowiedz
Dobrze, że ten temat się rozgrzał, bo mam pytanko do tych z doświadczeniem. Znalazłam kilka dni temu klisze, jedna ma 21 lat, nieotwarta 400 Kodak Ektachrome, a druga Kodak Gold 200, niestety nie wiem, ile ma lat. Czy jest sens naświetlać? Bardzo bym chciała je jakoś wykorzystać. Jakieś rady do pracy z mocno przeterminowanym towarem? Cykam Zenitem 11, jestem początkująca.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Aldor: A właśnie. W styczniu w kodaku pytałam o kliszę, nie było w sklepie ale zamówiona i podali cenę 20 zł. Ostatecznie kupiłam gdzieś na początku września - cena 30 zł. Tak się zastanawiałam skąd ten wzrost ceny
  • Odpowiedz