Wpis z mikrobloga

Piszę o własnym podwórku, dlaczego nie dzielić się tym, skoro wokół trwa paranoja strachu?


@YouAreNotWhatYouThinkYouAre: Bo to dowód anegdotyczny. To, że Twoja babcia miała szczęście, nie oznacza że inne będą miały tyle samo. Ktoś przeczyta i pomyśli: "Skoro babcia tego mirka żyje, to ja sobie skoczę na domówkę, a za tydzień odwiedzę babcię. Przecież nic złego nie może się stać. Mirka babcia przecież żyje!"
i musisz patrzeć jak umiera


@systemluster: Spoko. Ja 18 lat temu to przeżywałem bez koronawirusa. Nie mam na tym świecie nikogo, kogo obchodziłby fakt mojego zniknięcia i nikogo, po czyjej śmierci odczuwałbym ogromną stratę. I mimo tego, że w dupie w sumie mam jakie będą efekty tej pandemii, nie należę do covidodenialistów, noszę maskę tam, gdzie trzeba i stosuję się do (bzdurnych, ale jednak) przepisów. Szykujcie się na twarde lądowanie po
my mielismy do wyboru katastroje zdrowotna albo gospodarcza. wybralismy gospodarcza


@tomislawniepelka: a niby droga szwedzka taka dobra? Najwyzszy spadek pkb wsrod krajow nordyckich, najwieksze restrykcje nakladane na podroznych ze szwecji, najwyzsza smiertelnosc wsrod krajow skandynawskich (prawie 600 osob na milion mieszkancow vs 115 w Danii i 51 w Norwegii). Poerwsze polrocze w Szwecji bylo rekordowe pod wzgledem zgonow. Zmarlo 7 proc mieszkancow domow opieki.

Jestes krajem europejskim. Albo kopiujesz rozwiazania sasiadow
@nightfly: Na początku sobie radziliśmy bo ludzie się sami organizowali i pomagali sobie nawzajem. Rząd za to nie robił nic, gdyby wtedy wprowadzono odpowiednie działania to teraz moglibyśmy mieć wywalone.
Z resztą Chińczycy nie budowali tych szpitali ot tak sobie, żeby ludziom się wygodniej zdrowiało w szpitalu niż domu.


@systemluster: standardową praktyką w walce z epidemią chorób zakaźnych jest budowanie szpitali polowych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania sie patogenu w szpitalach. Właśnie po to by np. zapewnić bezpieczenstwo pacjentom z innymi dolegliwościami i zapobiec vałkowitemu paraliżowi służby zdrowia.

UK i USA nawet przekształciły niektóre obiekty w tymczasowe szpitale których potem nie wykorzystano.
@would_an_idiot_do_that:

Oczywiście że nie byli, ale zagrożenie zejściem stricte przez covid19 nie dotyczy wyłącznie staruszków albo grubasków z nadciśnieniem, tylko młodych kozaków także - głównie mężczyzn, płeć męska jest jednym z czynników ryzyka na ciężki przebieg.

No dokładnie:

COVID-19 INFECTION FATALITY RATE
0-19 0.003%
20-49 0.02%
50-69 0.5%
70+ 5,4%