Wpis z mikrobloga

Dużo młodych ludzi (30-40 lat) potrzebuje terapii tlenowej i leków.

@systemluster: NIe udawaj. Rzuciles dosyc istotnym stwierdzeniem. Czekam az po przesz to jakimis danymi.


@arysto2011: Czyli boisz się tego, że ludzie w Twoim wieku potrzebują hospitalizacji, a nie tego że Twoi rodzice mogą nie dostać się do szpitala. Po Twoich niektórych postach widać skrajny egoizm, więc to dość zrozumiałe.

Znajoma pracująca w szpitalu mówiła, że przekrój wiekowy ludzi pod tlenem
@systemluster: w Maju 2019 moja żona dzwoniła na pogotowie jak mi jelito pękło a ona była w 8mym miesiacu ciąży i dostala tylko info zebym sobie sam jechal do szpitala.
Kolega na służbie musial grozić prokuraturą dyspozytorowi żeby do nieprzytomnej i nieoddychajacej osoby po kolejnym wezwaniu (wczesniej dzwonili przechodnie) zostala wysłana karetka.

Ten system leżał już dawno, teraz tylko więcej osób to zobaczy.
@systemluster: Moja mama ma prawie 90 lat, widuje się z bardzo liczną rodziną cały czas od lutego. Jest schorowana jak polski system ubezpieczeń. Póki co ma się bardzo dobrze i nic dodatkowego jej się nie przytrafiło. No dobra, nogę sobie poturbowała, ale nie wpisali jej covida.
Rząd powinien wprowadzić kolejność dostępu do usług medycznych wg kwoty wpłacanej do systemu. Czyli kto więcej płaci ten ma pierwszeństwo. ZUS polubił by to na pewno