Wpis z mikrobloga

@Richtig_Piwosz: zdarza się że kobieta zmienia płeć na męską, bierze hormony, ma penisa ale z jakiegoś powodu zoatawia macice i po odstawieniu hormonow zachodzi w ciążę. Były takie przypadki i ciężko wtedy powiedzieć by była to 100%kobieta skoro ma sprawnego penisa. Są też sytuację osób z innymi chromosomami płci niż xx które zachodzą w ciążę.

Oczywiście takich przypadków jest garstka.
  • Odpowiedz
zdarza się że kobieta zmienia płeć na męską, bierze hormony, ma penisa ale z jakiegoś powodu zoatawia macice i po odstawieniu hormonow zachodzi w ciążę.


@Pierorzek: No właśnie, zasadnicze stwierdzenie. Warunkiem koniecznym jest: urodzić się kobietą.
  • Odpowiedz
Poza tym pytający zapewne postawił pytanie z domysłem, pisząc płeć miał na myśli osobnika danej płci.


@Davidozz: A mi się wydaje, że typ odpowiadał na coś, co dotyczyło płci kulturowej.
  • Odpowiedz
@itsokaytobegay: co was to boli że transplciowy mężczyzna może urodzić dziecko, jeśli nie operował genitaliów. W sensie, serio. Boli was jak spoleczenstwo gnoi inceli za bycie życiowymi #!$%@? ale nie możecie przeżyć że mężczyzna z macicą może urodzić i #!$%@?.
  • Odpowiedz
@flumpy_bread: jak to? Powiesz coś więcej? Chodzi mi o to że mówisz że macica nie wystarczy. Ale to nie jeden organ świadczy o tym czy jakiś proces się uda czy nie. Tu potrzeba jedności organizmu, braku odrzutów organów. Proszę wytlacz
  • Odpowiedz
@Richtig_Piwosz: Oni ci powiedzą, że urodził się mężczyzna, tylko opresyjni medycy przy urodzeniu niepotrzebnie stwierdzili płeć, bo dziecko powinno sobie samo wybierać kiedy chce i ile razy chce dowolną tożsamość płciową.

Czyli może identyfikować się jako mężczyzna, no ale ma kobiecą biologię, więc rodzi i tak mamy rodzącego mężczyznę, albo rodzącą osobę o nieokreślonej płci.
  • Odpowiedz
@Richtig_Piwosz: dlatego właśnie dopisałem drugą część komentarza.

Pomiędzy mężczyzną xy i kobietą xx jest cała pula różnych układów jak xxx na przykład.

Poza kobietą z żeńskimi narządami a mężczyzną z męskimi są ludzie z męskimi i żeńskimi jednocześnie w różnych
  • Odpowiedz