Wpis z mikrobloga

Podobnie jak zrobiłem to po przejściu #sercazkamienia https://www.wykop.pl/wpis/48413967/skonczylem-niedawno-przechodzic-sercazkamienia-po-/
i podstawy https://www.wykop.pl/wpis/46764321/mirki-skonczylem-dopiero-co-przechodzic-po-raz-trz/ przygotowałem swoje zestawienie ulubionych misji z dodatku #krewiwino z okazji przejścia go po raz kolejny i w ramach leczenia kaca po ulubionej grze.
6. O czym szepczą grzyby - oczywiście najpiękniejszy w tej misji jest dubbing Płotki w wykonaniu Wojciecha Manna i wynikające z tego żarty oraz autoironia skierowana w stronę sterowania w grze i jej mechaniki. Sama historia jest jednak wciągająca, a dialogi ze zwierzętami, zwłaszcza z kotami to czyste złoto.
5. O damie i jej rycerzu - chata wiedźmy na Rysiej Skale to miejsce bardzo klimatyczne, zwłaszcza w połączeniu z muzyką. Ona sama jest bardzo ciekawą postacią, podobnie jak interesująca jest cała misja, pokazująca, że bajki mogą być prawdziwe i że to wcale niekoniecznie dobrze. Na plus też wulgarny drwal Jacob.
4. Przemiana - podziemia w Toussaint mają najpiękniejszy soundtrack na świecie, więc misja, która w nich się dzieje, ma miejsce w moim sercu. Poruszająca historia o czynieniu zła chcąc czynić dobro, mnóstwo akcji, zatopiona świątynia, mroczne lochy, odblokowanie dzięki misji nowych zdolności i genialne żarty z nagrobkami na cmentarzu - czego chcieć więcej?
3. Pogłos - na podium są same misje wybitne. Nie wiem co lubię najbardziej w Pogłosie, wątek wichta czy Tesham Mutna, a przecież początek na cmentarzu (znów żarty z nagrobkami) i dialogiem z Regisem jest równie świetny. Kryjówka wichta jest prawie równie creepy co dom von Evereców, sama historia potwora jest zaskakująco ciekawa (plus motyw Gauntera), za to w Tesham Mutna dostajemy wgląd w historię wampirów i genialną walkę z ich tłumem.
2. Dawno, dawno temu - najpiękniejsze miejsce, jakie kiedykolwiek widziałem w grach, to Kraina Bajek. Mógłbym biegać po nim bez celu godzinami. Równie piękna jest tam muzyka, ale najlepszy jest pomysł na zabawę motywami i pokazanie postaci z bajek jako złych. Długowłosa powieszona na własnych włosach i wilk pijący z Rumcajsem to jednak nie wszystko, dostajemy tu też najbardziej kreatywną scenę seksu w grze i zwłaszcza poznajemy motywy i historię Syanny.
1. Pieśń rycerskiego serca - to mogłyby być dwie misje i osobno każda z nich wciąż byłaby w topie, razem tworzą majstersztyk. Historia Vivienne i ten cudowny OST są znakomite i zaskakujące, ale chyba najbardziej lubię turniej naładowany nawiązaniami do książek. Przywołanie historii Ravixa, spotykanie postaci z książek jak Rainfarn, nawiązanie do Góry z Gry o Tron w finałowej walce turnieju i przede wszystkim sama rywalizacja turniejowa na wszystkich polach - aż trudno wybrać ulubiony moment.
#wiedzmin3 #wiedzminpic #wiedzmin
Sigismund_Dijkstra - Podobnie jak zrobiłem to po przejściu #sercazkamienia https://ww...

źródło: comment_1602937155iLWtVGzL7Iv5KIe7l1bWu4.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Sigismund_Dijkstra no to namówiłeś, miałem robić wszystkie zlecenia a tak to jadę do toussaint. Fajna była też misja awantura o wino i pani jeziora. Za blachostki typu podarowanie chłopcu napiwku nagrodzone jest kozackim mieczem. Nie wiem ile razy już kończyłem grę ale dalej potrafi zaskakiwać. Wczoraj np trafiłem na ludzi męczących elfa a za rogiem elfów męczących człowieka. Pięknie podkreśla to jak bardzo szary jest świat
  • Odpowiedz
@zjadacz_Cebuli: Awantura o wino jest bardzo fajna do zrobienia na początek dodatku, to zawsze pierwsza misja jaką robię po przybyciu do Toussaint, żeby się zapoznać z Toussaint. W gruncie rzeczy to jednak zrobienie po prostu piętnastu pytajników i samo w sobie, nie jako przewodnik po Toussaint, byłoby dość nużące. A Ścieżki Przeznaczenia to świetna misja, prawie tak dobra jak Aerondight ( ͡° ͜ʖ ͡°) żart z chodzeniem
  • Odpowiedz
przede wszystkim sama rywalizacja turniejowa na wszystkich polach


@Sigismund_Dijkstra: Z wyjątkiem używania miecza z konia. Fatalnie to działa. Z jednej strony trafić trudno, a z drugiej daje tyle punktów, że lepiej stanąć i naparzać niż spróbować z biegu, nie trafić i jechać dalej.
  • Odpowiedz