Wpis z mikrobloga

Cześć, w poniedziałek jestem umówiony na odbiór nowego dowodu rejestracyjnego do mojego samochodu (wymiana dowodu na nowy).
W Wydziale Komunikacji byłem około Marca i wtedy zdałem stary dowód i złożyłem podanie o nowy. Niestety od marca przez wyjazd nie odebrałem nowego dowodu i zebrałem się na to teraz. Podczas przeglądania internetu i szukania info jakie dokumenty zabrać do WK natknąłem się na informacje że dowód nie zostanie mi wydany jeżeli nie mam ważnego badania technicznego, które jak się okazuje w moim przypadku powinno być zrobione na początku października.
W jaki sposób mam zrobić badanie techniczne skoro nie mam dowodu do którego mogłoby być ono wpisane? Czy w takiej sytuacji dostanę jakieś zaświadczenie z którym idę do urzędu i urzędnik wpisuje do dowodu że samochód ma ważne badania?
Może pytanie głupie ale boję się Wydziałów Komunikacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#motoryzacja #wydzialkomunikacji #samochody #rejestracja #rejestracjapojazdu #prawojazdy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@polnapol132: Jak w marcu wymieniales to prawdopodobnie otrzymałeś pozwolenie czasowe (miekki dowód) i z tym jedziesz do stacji, robisz badanie tech. a diagnosta wydaje Ci zaswiadczenie. I z tym papierem i miekkim dowodem idziesz po odbior.
  • Odpowiedz