Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ActiveekHere: W sumie prawda. Kto czytał "Kapitał"Karola Marksa temu pozostaje jedynie śmiać się z idiotyzmów proponowanych przez korwina. Z drugiej strony GMD nie zrobił nic wielkiego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@flumpy_bread:

a co to ma do książki? tacy ludzie jak Stalin odwoływali się do marksizmu-leninizmu uznając tę filozofię polityczna za podstawę swojej ideologii, czy ci się to podoba czy nie marksizm jest pośrednio odpowiedzialny za zbrodnie komunizmu

Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś i spróbuj odpowiedzieć na pytanie:
-kto jest odpowiedzialny za śmierć ludzi zamordowanych w imię Jezusa Chrystusa?
Oraz postaw chochoła, który wyjaśni dlaczego Marks odpowiada za zbrodnie stalinizmu, a Jezus
  • Odpowiedz
co wiecej nie widze w nauce Chrystusa tez czy zalozen, ktore przekladano bezposrednio na czyny bedace zbrodniczymi, a walke klas i rewolucje proletariatu w marksizmie tak
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@flumpy_bread: chyba słabo znasz Biblię. Jezus i jego ojciec to jedna i ta sama postać, więc przestań mi tu mydlić oczy. Jezus oprócz nakazów zabijania obcych, niewiernych i grzeszników sam osobiście wymordował wielu ludzi, a u Marksa musisz szukać jakiejś "pośredniej odpowiedzialności". Rzeźnicy w Langwedocji wycierali sobie mordy pismem świętym, a Stalin wypełniał testament Marksa, tak? xD
  • Odpowiedz
z reszta co ma Jezus do rzeczy, dlaczego ja mam bronic chrzescijanstwa, rozmawiamy o marksizmie, zgodnie z ktorym rewolucja ma obalic burzuazje aby wprowadzic spoleczenstwo bezklasowe i to komunisci robili XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@flumpy_bread:

dlaczego ja mam bronic chrzescijanstwa

Bo wbiłeś się w temat o porównaniu Marksa do Wojtyły? xD
Ani jeden nie jest tak zły, za jakiego się go powszechnie uważa ani drugi taki dobry. Czyli obrazek jest słuszny. Jeśli katolicyzm nie jest zły pomimo tego, że u jego podstaw leży pochwała czystek etnicznych i Biblia nie jest odpowiedzialna za zbrodnie chrześcijan to Marks nie jest odpowiedzialny za zbrodnie komunizmu. O ile pisał
  • Odpowiedz
i pedofilia, co mnie obchodzi Wojtyla i pedofilia, ja mowie o Marksie, ze jego dziela mowilo o rewolucyjnym obaleniu klas co mialo miejsce w komunizmie, Wojtyla mnie totalnie nie obchodzi XD
  • Odpowiedz
ale wdajac sie w te dyskusje, tak jak powiedzialem, w nowym testamecie nie ma nic o mordowaniu i w naukach Chrystusa tego nie bylo, za to w dzielach Marksa bylo o obalaniu burzuazji silowo i uspolecznieniu produkcji, ktore doprowadzilo do kolektywizacji i smierci milionow ludzi, dalej nie wiem co starasz sie udowodnic swoim fikolkiem

no ale nie wiem czemu mam bronic chrzescijanstwa, skoro odnosilem sie wylacznie do Marksa, ktorego niektorzy staraja sie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@flumpy_bread: zobacz w jaki temat wszedłeś i się uspokój wreszcie.
A siłowe obalanie burżuazji i uspołecznianie produkcji o ile nie są chwalebne, o tyle nie są tym, co zrobił Stalin.
Rozumiem, że Marks napisał

#!$%@? im takie limity, żeby się zesrali a za zabranie ziarenka z pola wjebcie ćwiarę na Kołymie

Więc jest współodpowiedzialny za grzechy komunistów, bo popełnili je w jego imię. Ale jak inni robią coś w czyimś imieniu
  • Odpowiedz
@van-der-staas: no tu super, ze jest taki temat, ale ja nic o Wojtyle nie pisalem tylko o Marksie, wiec nie wiem czemu mam przed toba teraz probowac bronic go chociaz moje wypowiedzi kompletnie jego nie dotycza, a odnosilem sie tylko do tego co napisal subop o "mysli ekonomicznej" i sam sie uspokoj
  • Odpowiedz