Wpis z mikrobloga

no wiec pytam się OPa, wykop to siedlisko ekspertów od wszystkiego. #!$%@?ć NFZ i co dalej? zasadniczo są tylko dwie drogi: albo prywatna słuzba zdrowia (powodzenia XDDDD) albo publiczna służba zdrowia.


@Janusz_Hazardu: Czyli świat jest czarno-biały? Nie ma niczego pośrodku?
  • Odpowiedz
@Kuklak: nie wiem, nie jestem wykopowym ekspertem ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tak na poważnie, nie słyszałem o takim systemie który działa gdzieś na świecie. Mądrze jest próbować kopiować sprawdzone rozwiązanie a nie ryzykować z niesprawdzonymi pomysłami.
  • Odpowiedz
nie wiem, nie jestem wykopowym ekspertem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Janusz_Hazardu: No widzisz. A ja znam kogoś, kto jest i opowiedział mi to i owo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przesyłam artykuł o Singapurze, ale liczba ludności jest tam 7 razy mniejsza niż w Polsce, więc nie wiem, czy da się to u nas zastosować: https://www.obserwatorfinansowy.pl/bez-kategorii/rotator/singapur-ma-najlepsze-i-najtansze-leczenie/
Podstawą systemu ochrony zdrowia w Singapurze jest
  • Odpowiedz
@Chuseok: teraz jak zachorujesz na raka to i tak zdechniesz w domu jak mój wujek w tamtym miesiącu mimo że jego żona to pielęgniarka. Nie dostał żadnej pomocy, gnił od środka aż zdechł, 40 lat pracy, urlopów nigdy nie brał ani tym bardziej chorobowego a i tak #!$%@? mu w dupe.

Cały ten kraj jest do #!$%@?, zaorać i zapomnieć.
  • Odpowiedz
@Kuklak: Singapur to pod wieloma względami numer 1, połowa Azji chciałaby tam mieszkać co przekłada się na ceny nieruchomości które są chyba nawet większe niż w Nowym Jorku. Obawiam się że nie jesteśmy w stanie wprowadzić takich rozwiązań.
  • Odpowiedz
@Janusz_Hazardu: Nie insertuje mnie medycyna. Nie mam na to finansów. Liczba specjalistów jest ograniczona, przez durne przepisy prawa dotyczące praktyk studenckich. Musiałbym konkurować z "darmową" służbą zdrowia. Znając życie w tym państwie, taka działalność ograniczona jest milionem niepotrzebnych i bezsensownych przepisów z którymi nie chce mi się użerać. Taki mamy ten "wolny" rynek w Polsce.
  • Odpowiedz
Singapur to pod wieloma względami numer 1, połowa Azji chciałaby tam mieszkać co przekłada się na ceny nieruchomości które są chyba nawet większe niż w Nowym Jorku. Obawiam się że nie jesteśmy w stanie wprowadzić takich rozwiązań.


@Janusz_Hazardu: Ale dlaczego? Czytałeś artykuł? Co tam jest trudnego do wprowadzenia?
  • Odpowiedz
Jak boli Cię ząb to idziesz prywatnie.Jak kobieta w ciąży to chodzisz prywatnie.Jak rezonans kregoslupa to chodzisz prywatnie,zgadzam sie zaorać.


@Wzor-na-predkosc: Kozacko. Tomograf 400 prywatnie, wizyta 200, jakieś badania w labo 150 i wychodzi, że jak się #!$%@?łeś i np. skaleczyłeś o jakąś rurkę czy kijek, to wykładasz 1k.
No ale p0laki by chciały taką "Prywatę na NFZ", czyli największą istniejącą patologię ever - płacisz za pakiet, ale jak to
  • Odpowiedz