Wpis z mikrobloga

@lukcio777: tam jest napisane, że te 15k to jest na fakturę VAT. Czyli masz mniej niż ktoś kto ma na UOP 10k brutto.
Oczywiście Ty się cieszysz bo "oszczędzasz" na zusie ale ten na UOP może iść normalnie na L4 i się nie martwić ma normalnie płacone 80% swojej pensji, Ty z ZUS dostaniesz 80% średniej krajowej. Zapewne masz tam jakiś zapis, że Ci pracodawca pozwoli chorować jakiś czas ale nie
Nie no teraz pojechałeś 15k netto na fakturę to do ręki jest 12,150 - ZUS, no i wiadomo co narobisz kosztów to twoje.


@CrazyBaran: tak tak, oczywiście. Kombinuj dalej. Dolicz sobie ubezpieczenie na życie, plus dodatkowe ubezpieczenie chorobowe by nie być w plecy. Są jeszcze inne rzeczy.

10 000 brutto to ok 7 000 na ręke, a na l4 mozna z domu pracować,

ten argument mocno do mnie nie trafia, przez
@ksiak: Nie no nie rozumiem, twojego toku myślenia, jestem na B2B od dwóch lat. Podatek liniowy dzięki czemu nie muszę płacić tego zdzierstwa 32% umowa 90 zł/h netto wychodzi mniej więcej właśnie 15k netto. Do ręki zostaje ci 11k, to są twoje pieniądze, z tych 4k które oddajesz w dochodowym możesz wyciąć jeszcze na kosztach. Normalna matematyka, z czym masz problem?
Do ręki zostaje ci 11k, to są twoje pieniądze, z tych 4k które oddajesz w dochodowym możesz wyciąć jeszcze na kosztach. Normalna matematyka, z czym masz problem?


@CrazyBaran: jasne, skoro tak twierdzisz to tak musi być.
@ksiak: Ja nic nie twierdze, tak po prostu jest. W całej firmie w której pracuje na UoP są tylko osoby które nie przekroczyły progu dochodowego, potem się już nie opłaca. Dodatkowo jeśli chce ci się bawić w rejestry możesz skorzystać z ulgi IP Box, wtedy nie masz podatku dochodowego 19% a 5%
@ksiak: Nie wiem gdzie widziałeś taką ofertę, natomiast w sytuacji w której netto było by takie samo jak brutto to i tak jesteś dymany na 32% podatku. Wszystko ponad 85k rocznie wchodzi w drugi próg. Trochę już siedzę w IT i zawsze koszty pracodawcy się pojawiają i stawka jest niższa na UoP, nie chce mi się wstawiać linków natomiast to jest standard własnie, tzw ekwiwalent netto na UoP.