Wpis z mikrobloga

@UFC_Jest_W_Dupie Możemy Ci zaproponować Pakiet walutowy: https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/konta/konta-osobiste/pakiet-walutowy/

Rachunek walutowy będzie bezpłatny, jeśli podepniesz do niego kartę debetową wielowalutową wydaną do rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego (ROR). W przeciwnym razie pobieramy opłatę 6,90 zł za każdy miesiąc prowadzenia konta.

Operacje wykonane kartą debetową podpiętą do rachunku walutowego realizujemy i rozliczamy z tych kont bez dodatkowych przewalutowań. Jeśli nie będzie środków na koncie walutowym operację rozliczymy z konta w PLN (ROR) do którego została wydana karta wielowalutową.
  • Odpowiedz
@UFC_Jest_W_Dupie: Mamy w swojej ofercie konta Direct i Mobi (18-26 lat), które otwieramy i prowadzimy za darmo. Dodatkowe informacje o kontach osobistych znajdziesz tutaj. Do tych kont wydajemy kartę Visę Zbliżeniową, która ma funkcję wielowalutową. W skrócie, jeśli do Visy Zbliżeniowej podłączysz dostępne u nas konta w EUR, USD lub GBP, to system sam wykryje walutę transakcji i rozliczy ją automatycznie z odpowiedniego konta walutowego. Oczywiście konta walutowe otwieramy
  • Odpowiedz
@UFC_Jest_W_Dupie: to zalezy do czego dokladnie korzystasz, tam gdzie masz kursy mastercard to masz kursy lepsze w weekend niz na revolucie, a visa ma troche gorsze kursy niz mastercard.
jak chcesz wymieniac walute, a nie tylko wydawac to w revolucie jednak mozesz miec lepsze kursy odrobine, choc tez nie duza roznica pomiedzy nim a kantorami bankow, a w kantorach bankow jest za darmo bez limitu
  • Odpowiedz
@Krupier: nie chce mi się sprawdzać kursów, ale kilka miesięcy też był taki temat że mają lepsze i po sprawdzeniu okazało się że uja prawda. Biorąc jeszcze jakieś warunki dodatkowe nie opłaca się. Jak masz jakieś zestawienie kursów to chętnie obczaje.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AshtarPL: mają. A karta Pekao bije na głowę Revolut chociażby nielimitowanymi wypłatami z bankomatów.

Kursy do sprawdzenia na stronach Mastercard/Visa.

A tak naprawdę jeszcze to można sobie założyć Curve i wtedy każda karta ma dobre kursy.
  • Odpowiedz
@AshtarPL: Nie zawsze, a i różnica setnych grosza nie robi mi różnicy gdy mam przy okazji lepsze korzyści. Do tego z Revoluta nie opłaca się korzystać w weekendy i w kilku konkretnych walutach (hrywna, bat tajlandzki, coś tam jeszcze chyba).

No i przede wszystkim mam kasę w banku więc chroni mnie BFG. W Revolucie chroni mnie dobre słowo prezesa.
  • Odpowiedz
@Krupier:

Do tego z Revoluta nie opłaca się korzystać w weekendy

Dlaczego ? Przecież tylko masz gorszy kurs jak wymieniasz waluty nie jak płacisz.
Revolut ma licencję bankowa więc pewnie gwarancja BFG też będą,
Nie wiem jakie lepsze korzyści tam masz bo jedynie nielimitowane wypłaty z bankomatów mógłbym wziąć pod uwagę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AshtarPL:

Jak płacisz to też masz gorszy kurs, gwarancji bfg revolut nie ma bo nie jest bankiem.

Lepsze korzyści to właśnie bankomaty, często lepsze kursy i korzystniejsze płatności w weekend.

Serio stary, Revolut to dobry produkt, ale nie idealny i naprawdę są korzystniejsze od niego.
  • Odpowiedz
@Krupier: tak tylko płaciłem karta w weekendy i kurs był taki sam jak w tygodniu więc nie wiem skąd masz takie info. Co do wyplat z bankomatów to ani revolut ani Alior nie pobierają ode mnie prowizji za to a gdy chciałem wypłacić karta aliora prowizja była 2x większa (prowizja banku za wypłatę z ich bankomatu) Gwarancji BFG nie ma nie dla tego że nie jest bankiem tylko nie ma licencji
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AshtarPL: na pewno nie był taki sam bo w weekendy jest doliczana prowizja zawsze, tego nie ominiesz.

Prowizja zależy często od bankomatu, Euronety np. doliczaja zawsze, bez względu na to jakiej karty użyjesz.

Gwarancji bfg nie ma bo nie jest bankiem, ale chcesz to wierz w te powielane w necie mity. Tylko żeby potem nie było zdziwienia jak kasa wyparuje.
  • Odpowiedz
@Krupier: prowizja jest doliczana do wymiany walut, płacisz kartą w euro masz na koncie tylko PLN wtedy nie dokonujesz wymiany tylko jest obciążenie w euro a ściągają z pln. Jak to znajdę to to wkleje.

Prowizja zależy od zarządcy bankomatu nie musi być to bank, wychodzi na to że wypłata karta revoluta była obciążana niższa prowizja z jakiegoś powodu. Chyba dla revoluta było to 2.5€ a dla aliora 5.

Gwarancja BFG
  • Odpowiedz
@Krupier: sprawdziłem dwie transakcje z sierpnia, możliwe że w weekend za płatność jest jednak jakaś prowizja ale:
23 sierpnia 6.2 € =27.55 revolut = 27,35 mastercard
24 sierpnia 6.2 € =27.28 revolut = 27.35 mastercard
54,7 mc - 54.83 revolut różnica 13 groszy.
Czyli niby masz rację ale kolejna transakcja na 4.74 € z 24.08 to 20.80 a wg mc 20.91.
Prowizja od płatności na pewno nie jest taka sama jak
  • Odpowiedz