Wpis z mikrobloga

Witajcie :) Mam do Was pewne pytanie. W najbliższy poniedziałek czeka mnie obrona pracy licencjackiej (wszystkie formalności, od złożenia pracy do uzyskania recenzji promotora i recenzenta trwały 3 dni). W związku z tym mam do Was pytanie: Jak wygląda taka obrona (w moim przypadku będzie ona zdalna)? Na obronie mają być obecne trzy osoby: promotor, recenzent i przewodniczący komisji. Każdy z nich może zadać pytanie. Mam jednak wątpliwości, czy owe pytania będą dotyczyć tylko treści mojej pracy, czy też mogą być zadane z całego planu studiów (dostałem od promotora zagadnienia, z których dość ogólnie powinienem się przygotować)? I czy słusznie porównuję tą obronę, do ustnej matury z polskiego? Czy wygląda to dość podobnie. Liczę na Waszą pomoc
#pytanie #ask #help #studia #studbaza
  • 5
@Norskee: Podstawą mojego egzaminu licencjackiego ma być znajomość merytoryczna pracy (podstawa źródłowa w oparciu o którą praca powstała, zawartość merytoryczna pracy, jej konstrukcja itd.)
@kacper8529: U mnie był lajcik. Ogólnie na te trzy pytania jedno jest chyba do pracy a dwa z calego toku studiów. Niektórzy dostają wcześniej pytania to maja łatwiej. Jeśli sam pisałeś prace i nie miałeś wyjebki to dasz radę na luzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dziamdziam: Jasne, że pracę pisałem sam. Byłem w stałym kontakcie przez cały rok ze swoim promotorem, bardzo mi pomógł w napisaniu pracy. Co do tej drugiej sprawy, to o większą samodyscyplinę i mobilizację było mi czasami trudno (szczególnie na ostatnim semestrze i zdalnej nauce na studiach eksternistycznych), ale myślę, że po przeczytaniu pracy (i literatury źródłowej) powinienem dać radę. Od promotora dostałem zagadnienia, z których powinienem mieć ogólną wiedzę, więc myślę,