Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Co to może być? Zaraz obok(wyżej może być coś podobnego)

Obstawiam ze moze byc to zwiazek z jedna z tych rzeczy:
- od dziecka mam cały czas podraznione dziasla, szczególnie po myciu zebów
- ósemki nie wyszły jakoś przyjemnie u mnie, ten ząb na dole ostatni co widać na zdjęciu to ósemka i akurat wygląda dość dobrze (*), druga na dole jest w połowie ukryta ale jako tako. Ogólnie wszystkie ósemki jak wychodziły (i wychodzą nadal) to za każdym razem z dużym bólem głowy i troche szczeki. A te zęby górne to jeszcze większy dramat, a najgorsza ósemka jest chyba tak. I też podejrzewam że mam krzywą szczeke/dziąsło bo ta ósemka nad tym czymś jak zaczęła wychodzić to mi się wbijała w gardło/dziąsło/policzek, a z drugiej strony tak nie ma. Ale jak patrze na przednie zęby to niby są symetryczne więc nie wiem.
- ogólnie jak wkładam tam szczoteczke (na sam koniec) to czuje dosc spory ból. A jak wsadzam ją do zębów na górze to troche wątpie ze nawet lekko porzadnie je myje ale leci mi sporo krwi stamtąd.

Tak wgl chyba sobie kupie szczoteczke elektyczną, może ją będe w stanie czyścić te zeby porządnie.

#zeby #zdrowie #medycyna

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f873f4b605297c54a62c5bb
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Co to może być? Zaraz obok(wyżej mo...

źródło: comment_1602708170tbvtq3vhv1JADFEERmTuam.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
OP: @peja_ricardo12 wiem, że nie są idealnie czyste ale jak szoruje przednie zeby to już mam samą krew zmieszaną z pastą, a jak dojezdżam do ósemek to już wylatuje w wiekszości krew xD

czyszcze zeby 2x dziennie i wiem ze te tylnie dostaja troche mało "uwagi" ale np do górnej osemki pomimo krwi i bólu nie dojde bo bym jakoś musiał rozepchać dziąsło/gardło szczoteczką xD

Ten komentarz został dodany przez osobę
  • Odpowiedz
OP: @fokus2701 myślałem że widać ale może nie widać. Tzn może tam jest coś ala afta na tym, bo tak jak się przyglądam to jest tam coś bladego/białego. Z aftami spotykam się dość często bo mam te dziąsła podrażnione cały czas, a jak jest moment że się ósemki wyżynają bardziej to wtedy jest to kolejny poziom podrażnienia.

Ale chodziło mi głównie że to takie coś odstające, tak jakby jakaś krosta albo
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:

1. Nie wolno "szorować" po zębach! Uszkadzasz sobie dziąsła i odkryjesz szyjki zębów.
Manualna szczoteczka powinna wymiatać zanieczyszczenia od dziąsła w dół (przy gornych zębach, a przy dolnych odwrotnie) instrukcję znajdziesz w necie. Możesz poszukać szczoteczki z mniejszą główką.
2. Kup szczoteczkę soniczną i naucz się jej używać (tylko lekko przykłada się do zęba - żadnego szorowania!).
3. Płyn do płukania Erudrill classic - odkaża rany w jamie ustnej.
4.
  • Odpowiedz