Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
mam pytanko z ciekawości, dlaczego na niektóre specjalizacje z medycyny tak trudno się dostać? tak mi się kojarzy kardiologia i mam pytanie, w czym serce jest bardziej "prestiżowe" od np psychiatrii czy okulistyki? to nie jest możliwe, że automatycznie wszyscy dobrzy studenci akurat interesują się sercem czy ginekologią, myślę, ze rozrzut zainteresowań jest po równo różnymi dziedzinami, pewnie chodzi po prostu o to, że w kardiologii jest najwięcej kasy do zarobienia...a w psychiatrii o wiele mniej, i niekoniecznie chodzi tu o autentyczne zainteresowanie daną dziedziną #medycyna

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f872284605297c54a62c597
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: nie mysl jaki jest rozrzut tylko sprawdz, zrob wykresik, dopasuj tak osie zeby zmienne utworzyly rozklad gausa.. wtedy sie dowiesz. kase w kazdej specjalizacji mozna zrobic dobra, zalezy od lokalizacji (+ lokalizacji w UE) i tego czy robisz b2b czy inaczej..
@luk04330: na 4 zdania jedno jest prawdziwe.
@AnonimoweMirkoWyznania: temat jest złożony, na kardio idzie akurat sporo pasjonatów, bo w Polsce to specka żmudna, zatłoczona i z niskimi stawkami (wyłączam hemodynamiki itd bo to oddzielne księstwo). Większość osób wybiera specjalizacje tak żeby docelowo nie miec wiele wspólnego z lecznictwem szpitalnym, bo praca w nim jest ciężka, absorbująca godzinowo i na tle pracy poradniano-prywatnej przeciętnie opłacana.