Wpis z mikrobloga

@Vladimir_Kotkov: not bad, ale zawziąłbym się i nad tymi oczami popracował tak z dwa razy tyle, bo przy tak dużej figurce to hiperkluczowy element zwracający uwagę (choćby podświadomie) każdego oglądającego. W tej skali nie można ograniczyć się do dwóch kropek, i to nierównej wielkości :)
  • Odpowiedz
@Vladimir_Kotkov: jeżeli jesteś otwarty na porady (nie traktuj jako krytyki :) od kolegi - modelarza (moje twarze możesz znaleźć u mnie na profilu jakby co), to mogę zasugerować:
1/ pomalowanie warg, zwłaszcza dolnej, żeby była nieco innego koloru niż skóra twarzy. Generalnie najlepiej u mężczyzn wychodzi zrobienie koloru jak do cieniowania skóry + odrobinę więcej czerwonego
2/ "lining" wokół białek oczu - tam, gdzie gałka oczna siedzi w oczodole, po
  • Odpowiedz
@Ordynat_Michorowski: na porady od bardziej doświadczonych osób jestem zawsze otwarty :)

Czy na lining nie jest za późno? Z tego co widziałem na tutorialach to gałki oczne i najbliższe okolice warto maznąć na czarno, potem biel oka, kropka, kolor i mały refleks. Spróbuję jakimś washem (mam czerwony i koloru skóry), zobaczymy jak wyjdzie. Dzięki za porady dotyczące brwi - teraz wygląda jakby wyskoczył prosto od kosmetyczki :)
  • Odpowiedz
weź te washe, zmieszaj je 1:1, dodaj kroplę wody, następnie odsącz nadmiar z pędzla na ręczniku papierowym czy husteczce i dotnij czubkiem pędzla w miejscu "styku" gałki ocznej ze skórą. Wash powinien spłynąć, rozpłynąć się po linii i zabarwić tam, gdzie go potrzebujesz. Powtórz w kącikach oczu po obu stronach oraz od góry oka, trzymając figurkę do góry nogami (żeby nie spływał na białko oka)

Co do samej tęczówko-źrenicy, to najprostsza dla mnie do wykonania metoda była taka:
1/ duża czarna kropa (znacznie większe, niż to co masz teraz, generalnie koło, którego górna i dolna część już się "nie mieszczą" tylko wchodzą pod gorną i dolną powiekę)

EDIT: to, co jest na jego lewym oku jest chyba niemal OK, tylko trochę nierówne, dotknij pędzlem na środku i minimalnie powiększ ten czarny obszar.
  • Odpowiedz