Wpis z mikrobloga

Jak powiedziałem, tak zrobiłem - wpadł test treningowych maxów w przysiadzie i martwym ciągu. Wyszło ciekawie. Niestety był słaby i stosunkowo krótki (<6h) sen i wychodzi na to, że pierogi z mięsem to nie najlepsza opcja na śniadanie przed treningiem XD

Zwykle ciągi robię po przysiadach, ale tym razem chciałem sprawdzić głównie ciąg, bo tutaj miałem zmianę z klasyka na sumo. Wyszedłem z założenia, że najwyżej do kalkulatora dorzucę 5kg w przysiadzie i zobaczymy co dalej.

Zacząłem od ciągów - spodziewałem się czegoś lepszego tbh XD Luźno podszedłem do 160kg w sumo (wcześniejszy max w klasyku to właśnie 160kg), bo czuję się tak silniejszy niż w klasyku. Okazało się, że ledwo to oderwałem i jakoś wyciągnąłem. Problem mam z chwytem, bo bez pasków sztanga mi #!$%@? z ręki, a gdzieś #!$%@? na siłowni zgubiłem jeden pasek podczas rozgrzewki XD
Zatem okazuje się, że na 1 rep jestem silniejszy w klasyku, a na więcej repów w sumo - pewnie wynika to z tego, że moim najsłabszym punktem w sumo jest właśnie oderwanie sztangi od ziemi.
Zostałem z takim samym maxem, ale pewnie do kalkulatora dorzucę z 5-10kg, bo na 3-5 powtórzeń było lekko.


Siady poszły całkiem ciekawie, chociaż nie liczyłem na zbyt wiele. Wynik poprawiłem o 7,5kg w dwa miesiące - 145kg - 152,5kg i myślę, że z zapasem. Gdybym podchodził stricte do maxów, był dobrze wypoczęty i przysiad miał jako pierwsze ćwiczenie, to może i 160 bym wymęczył. Tutaj jestem bardzo zadowolony, choć technika została lekko zgwałcona, bo plecki puściły minimalnie.

Życzę miłego dzionka :)

#mikrokoksy #badgermethod
  • 14
@CinuLNS:

a na więcej repów w sumo - pewnie wynika to z tego, że moim najsłabszym punktem w sumo jest właśnie oderwanie sztangi od ziemi.


Nie robisz go przypadkiem T&G z odbijaniem? Przez to jakiś czas temu byłem w sytuacji, gdzie mój 1RM od 10RM w sumo różnił się o 5 kg xD
Nie robisz go przypadkiem T&G z odbijaniem? Przez to jakiś czas temu byłem w sytuacji, gdzie mój 1RM od 10RM w sumo różnił się o 5 kg xD


@Zelber: Trochę tak, trochę nie. Po prostu im więcej na kiju, tym ciężej mi oderwać kij z ziemi.

jak to wymyśliłeś, skoro i w klasyku i w sumo masz max 160 kg?


@vostok: A, nie napisałem XD Podszedłem se tak o klasykiem