Wpis z mikrobloga

Według funkcjonariuszy TVPiS zapobieganie zapłodnieniu to aborcja. Jeszcze chwila i odkryją, że w każdym markecie można kupić "prezerwatywy aborcyjne", to dopiero skandal xD

Antykoncepcja awaryjna powinna być oczywiście dostępna bez ograniczeń, tak żeby w razie czego można było wybrać się po pigułkę chociażby do Rossmanna.

#bekazpisu #tvpis #bekazprawakow #neuropa
Pobierz PreczzGlowna - Według funkcjonariuszy TVPiS zapobieganie zapłodnieniu to aborcja. Jes...
źródło: comment_1602663112bUX2EhXN2kwIj48X6xLtTJ.jpg
  • 53
@Penginsan: Czyli nudności, które są spowodowane dzialaniem tabletki mogą spowodować ze ja zwymiotujesz i nie będzie działać? Brzmi legitnie jak #!$%@?. Ale to taka wasza standardowa relatywizacja. A co jak Ci kot #!$%@?? A jak wpadnie do baku fiata 500? To sobie poprosisz koleżankę i weźmie na siebie a jak na to nie wpadłeś to może nie bierz się za silne hormony, to nie kondom w drażetce ( ͡° ͜
@PreczzGlowna: Kto badał wpływ tego na ciążę? Żeby dysponować jakimikolwiek wiarygodnymi danymi, to trzeba by to było badać na ciążach, a potem śledzić losy tych dzieci, a prawdopodobnie nawet dalsze pokolenia, jak z czynnikiem pomarańczowym:

Informacje pochodzące z badań dotyczących toksycznego wpływu na reprodukcję są ograniczone z powodu braku pomiarów narażenia w ramach tych badań. Z powodu mechanizmu działania octan uliprystalu ma wpływ embrioletalny u szczurów, królików (w powtarzanych dawkach powyżej
@PreczzGlowna: W Rossmannie nie, bo to nie jest guma do żucia i są pewne przeciwskazania. W aptece bez recepty jak najbardziej. Ja kupowałam w Czechach (ale innej firmy), to dostałam informację, że to nie jest zastępcza antykoncepcja (2 pigułki kosztują prawie 100 zł, to musiałabym upaść na głowę, żeby tak stosować XD) i że można używać max. 4 razy w roku. I że czym szybciej stosowane, tym bardziej są skuteczne. Dlatego
Te tabletki uniemożliwiają zagnieżdżenie się zarodka.


@frau_felsenheimer: @Kneste: to ciągle powtarzany mit, żaden ze składników tabletek "po" nie ma takiego działania, polecam poczytać chociażby wikipedię na ich temat - najnowsze badania wykazują, że nic takiego się nie dzieje. One jedynie opóźniają owulację.
@13czarnychkotow: Rzeczywiście, możesz mieć rację :p

[...] co skutkuje tym, że zagnieżdżenie się zarodka jest niemożliwe

https://www.medonet.pl/zdrowie,tabletka-dzien-po---dzialanie--dawkowanie--skutki-uboczne,artykul,1729724.html

review of the evidence suggests that LNG [levonorgestreol] ECPs cannot prevent implantation of a fertilized egg

https://en.wikipedia.org/wiki/Levonorgestrel

Faktycznie, wikipedia wydaje się być bardziej wiarygodna ;)
@RoastieRoast:

To i to, ale wieksze szanse, ze zapobiegną osadzeniu. W końcu to tabletka "dzien po", wiec szanse strzalu aukurat w owulacje (+/- dzien) są małe.


Chyba nie rozumiesz mechanizmu ich działania. Przeczytaj proszę ulotkę, żebyś później nie popełnił błędu. Tabletka opóźnia (lub hamuje zupełnie) owulację w ogóle. Czyli jeśli Twoja żona zażyje ją 8 dni przed owulacją, zahamuje ją lub opóźni o parę dni.

@Kneste: @holka-kofolka: Nie,