Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#gry #gaming #takaprawda #cheaty

Nie rozumiem banowania na zawsze za używanie haxów w grach, za które gracz zapłacił. Co jak co, ale jak ktoś na grę przeznaczył pieniądze, to wykluczanie go od razu z rozgrywki to lekkie przegięcie. Ja bym takiemu dał najpierw upomnienie, a potem bany rzędu 1 max 5 dni, bo perm ban to za długo.
A karania w prawdziwym życiu za cheaty (jak to było jakoś 3 lata temu w Korei Poludniowej) to już absurd. To żałosne jest, że za psucie komuś rozgrywki W WIRTUALNYM ŚWIECIE miałoby się iść do więzienia. Przecież zawsze można wyłączyć grę - nikt ci nie każe grać z haxem i porobić coś na świeżym powietrzu.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f861649605297c54a62c3d9
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę
  • 54
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: to tak jakbyś zapłacił wejściówke na wyścigi kolarskie, a potem narzekał, że cię zdyskwalifikowali bo jeździłeś na skuterze

HURR JA WYDAŁEM PINIOMDZE NA TO POWINIENEM DOSTAĆ ZAKAZ UDZIAŁU NA JEDNYM ODCINKU A NIE WYWALENIE Z ZAWODÓW KWIII
  • Odpowiedz
@PtactwaWiele:

Wiec karanie w realnym zyciu jest jak najbardziej wlasciwe bo dzialasz na szkode realnej firmy


Szczerze mówiąc ja mam z tym duży problem bo skoro to jest nielegalne to AdBlock też powinien być nielegalny bo działa na tej samej zasadzie. Cheaty to takie same programy jak każde inne i dlaczego ktoś ma Ci zabraniać co możesz uruchamiać na swoim własnym komputerze? Cheaty też nie przełamują zabezpieczen serwera więc nie
  • Odpowiedz
@Patuptap: Bo psujesz rozgrywkę graczom, którzy zapłacili za inny produkt niż dostali? Ludzie masowo opuszczają gry, w których dominują cheaterzy, działasz na szkodę firmy i ludzi, którzy wydali pieniądze za grę, której de facto nie dostali. W singlu sobie rób co chcesz imo.
  • Odpowiedz
@pianinka: A wchodząc na Wykop bez Adblocka zabierasz zyski Wykopowi i być może pasujesz zabawę innym Wykopowiczom bo wykop byłby lepszy gdyby mieli więcej hajsu.

A jak kupisz sobie Samsunga to działasz na szkodę Apple i ich klientów bo zmniejszając im rynek możesz doprowadzić, że powstania mniejszej liczby aplikacji na iOS.

Mało tego! Jak będziesz beznadziejnie grał online to być może nikt nie będzie chciał grać w grę jeśli wszyscy
  • Odpowiedz
@Patuptap: Widzę argumentum ad absurdum. Co do Adblocka to generalnie się zgadzam, jeśli dany portal używa zbyt dużej ilości reklam to prawidłowym działaniem jest po prostu zaprzestanie korzystania z niego. Wiele stron zresztą zaczęło już uniemożliwiać dostęp do treści przy włączonym Adblocku i jak najbardziej mają do tego prawo, ty jako konsument sam decydujesz na czym ci bardziej zależy, ale nie możesz zmusić właściciela strony do darmowego udostępniania treści.

Twój
  • Odpowiedz
@MrFisherman: oprogramowanie to zawila sprawa, fakt ze wydajesz pieniadze na naprawe i radzenie sobie z cheaterami nie oznacza ze Ci sie to uda. Temat jest skomplikowany i nie ma dobrego rozwiazania, EA ostatnio wpadlo na nowy pomysl i oprocz zabezpieczen ich prawnicy odzywaja sie do tworcow haxow
  • Odpowiedz
@Patuptap tylko cheaty są zero-jedynkowe. W grach boty rujnują całą rozgrywkę. Ekonomia pada, pvp traci sens, nawet chillować w grze nie można. Tyle gier zostało zrujnowanych przez cheaterów, że aż mi żal dupę ściska. I gówno mnie obchodzi, że to ograniczenie tego co możesz mieć na swoim sprzęcie. Powinna być banicja dożywotnia na gry multiplayer jeżeli gdziekolwiek Cię przyłapią. A za próbę obejścia kara więzienia.
  • Odpowiedz
@Patuptap: adblock tez powinien byc nielegalny. Nie placisz za dostep do strony pieniedzmi, wiec placisz ogladajac reklamy. Taki jest deal i warto byc swiadomym takiej umowy. Przeciez ta strone gdzie sa reklamy, ktos robi, utrzymuje, za tym stoja cale firmy. I jezeli ty nie oplacasz tych firm to robia to reklamodawcy. Twoja czescia umowy jest nie blokowanie tych reklam. Ale malo jest swiadomych uzytkownikow jednak. Uzywasz oprogramowania ktore lamie zasady
  • Odpowiedz
@PtactwaWiele:

adblock tez powinien byc nielegalny. Nie placisz za dostep do strony pieniedzmi, wiec placisz ogladajac reklamy. Taki jest deal i warto byc swiadomym takiej umowy.


Nie bo jest to naruszenie zasady neutralności internetu. Jeśli ktoś nie potrafi spieniężyć swojej uslugi to jest to jego problem. Nikt nikomu nie każe tworzyć stron internetowych i wystawiać ich publicznie za darmo. Jako użytkownik internetu masz prawo połączyć się z dowolnym serwerem, wysłać
  • Odpowiedz
@Patuptap:

No widzisz, a ja się nie zgadzam. Nie wyobrażam sobie aby ktoś mi mówił, jaki soft mogę mieć na swoim własnym komputerze i jak prywatnie przetwarzam dane pobrane z publicznej sieci.


Jeśli twój soft doprowadza do zmniejszonych przychodów dostawcy treści to powinien być nielegalny. Zawsze masz możliwość nie korzystania z danej strony, jeśli warunki Ci nie odpowiadają (czyli znowu Samsung vs Apple). Nie masz prawa korzystać za darmo ze strony/serwera/kina/teatru, bo "i tak puszczają film, to co za różnica czy wejdę przez okno i sobie obejrzę za
  • Odpowiedz
@pianinka:

Jeśli twój soft doprowadza do zmniejszonych przychodów dostawcy treści to powinien być nielegalny.


Właśnie zakazałeś AdBlocka i istnienia jakiejkolwiek
  • Odpowiedz
@Patuptap: niby tak ale nie do konca ( ͡° ͜ʖ ͡°) ludzie wciaz czepiaja sie googla ze szpieguje ich cale zycie, a jak byl platny to nie bylo chetny do korzystania z niego. Kwestia perspektywy, mialbys strone, tez chcialbys z niej hajs i zaczalbys wylaczac adblocka
  • Odpowiedz
@PtactwaWiele: Nie dość, że mam stronę to mam własny biznes o nią oparty. Do tego jestem programistą specjalizującym się w sieciach internetowych ;) Więc uwierz mi, mam pojęcie jak to działa oraz mam pojęcie, jak inne firmy które nie rozumieją internetu próbują go regulować i wiem czym to się może skończyć.
  • Odpowiedz