Wpis z mikrobloga

Czy przed konferencją nikt się nie zorientował jaki debilizm zamierzają ogłosić?

Jak to było? Apple jest takie super eko-vege-nongluten, że do 2030 roku chcą być carbon neutral i boli ich że wyprodukowali ich 2 miliardy ładowarek, więc bez sensu jest robić kolejne.

Tylko jak to się #!$%@? ma do tego, że do pudełka wsadzili kabel, do którego nigdy adaptera nie było w pudełku i te ponad 2 miliardy istniejących adapterów nie pasują do niego?

Są tacy ekologiczni, że wymusili by każdy kupujący iphony od wersji 12+ musiał kupić nową ładowarkę. No brawo, brawo()

#apple #iphone
  • 17
Są tacy ekologiczni, że wymusili by każdy kupujący iphony od wersji 12+ musiał kupić nową ładowarkę. No brawo, brawo()


@cwlmod: nie znam się to się wypowiem.

Nie każdy, wystarczy dowolna ładowarka z kablem zakończonym złączem lightning.
Może to być stara ładowarka z wyjściem USB A, do której podłączasz kabel USB-A - lightning
lub też nowa z wyjściem USB C. Do niej właśnie dostajesz odpowiedni kabel.
Ale z drugiej strony jak masz ladowarke stara to masz tez stary kabel.


@nalej_mi_zupy: Jakbyś miał iphona dłużej niż rok to byś wiedział ile warte są te ich kable.

Może to być stara ładowarka z wyjściem USB A, do której podłączasz kabel USB-A - lightning


@snieznykoczkodan: Halloo, puk puk, jest tam ktoś? Jak chcesz podłączyć starą ładowarkę skoro kabel z pudełka do niej nie pasuje?

@contepartiro: Eh nie chce
@cwlmod: Firmy wykorzystuja kazdy mozliwy argument aby zmaksymalizowac zyski.

Patrz coronavirus i inPost ktory pozwala na przechowywanie paczek w paczkomacie tylko przez 48h. Jestem pewien ze juz tak zostanie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak samo DPD ktorych kurierzy nie chce wchodzic na pietra do blokow, tylko kaze odbiorcom paczek schodzic na dol.
lol, od ponad 3 lat mam ten sam kabel i tą samą ładowarkę.


@snieznykoczkodan: No to gratuluję. Normalni ludzie kupują nowy kabel po 1.5 roku.

@contepartiro: Panu już podziękujemy.

przy okazji, jeżeli ktoś nie ma żadnej ładowarki usb w domu co jest chyba niemożliwe to oficjalna ładowarka apple ubc-c kosztuje 19 usd.


@snieznykoczkodan: Dlaczego każdy miałby mieć ładowarkę usb-c? Szczególnie użytkownik iphonów? Koszt adaptera jest bez znaczenia. Sam fakt
@Spust: To dlaczego nie dali ładowarki USB c w iPhonie 11? Mam zeszłoroczny telefon a i tak musze kupowac kabel lub ladowarke

Jest to czyste #!$%@? z ich strony. Powinni najpierw przejść na USB-c w iphonach i dac ładowarki do telefonów i dopiero w następnym roku je zabrac.

A tak to nawet wyjęli ładowarki z obecnych modeli. Ciekawe co zrobia z tymi co juz wyprodukowali? Rozbiorą pudełka i będą je przepakowqwywac?
@matteo_moravietzky: Zdajesz sobie sprawę, że jedyny problem jaki ty masz to psychika? Skoro masz 3 pasujące ładowarki to po co ci kolejna?

Po co tak agresja. To jest bardzo dobry pomysł tylko źle go wprowadzono. Docelowo przecież ma być właśnie jeden typ ładowarki pasujący do wszystkich telefonów. Po co ci wtedy osobna ładowarka do każdego sprzętu? Tzn kupisz tyle ile masz aktualnie uzywanych sprzętów i więcej ci nie bedzie nigdy potrzeba