Wpis z mikrobloga

Czy odczuliście problemy z załatwieniem spraw w swoich gminach podczas pandemii? Jak wiele spraw udaje się Wam załatwić przez internet? Czy cyfryzacja urzędów to fikcja? Jakie są Wasze doświadczenia? Lada dzień chcemy się z Wami przyjrzeć temu tematowi na Sprawdzamy jak jest, ale teraz jesteśmy bardzo ciekawi Waszych doświadczeń. Czy COVID popchnął urzędy do nowej epoki, czy raczej nie?


I wołam jeszcze według zmarłej mirkolisty Sprawdzamy jak jest


__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #prawodoinformacji #grywalizacja #sprawdzamyjakjest
  • 81
@Watchdog_Polska: nie wiem jak teraz, ale w maju rejestracja samochodu przez Internet w moim miescie byla niemozliwa, na stronach zadnych info, trzeba bylo stac od samego rana w dlugiej kolejce przez kilka godzin. Odebranie paszportu mozliwe tylko po wczesniejszym umowieniu sie przez telefon na dana godzine, o czym oczywiscie dowiedzialem sie na miejscu, bo na stronie zero info na ten temat, wczesniej dzialajacy system pobierania numerkow przez Internet zablokowany (w sumie
W Toruniu od lat jest problem z Urzędem Miasta i jego wydziałem komunikacji. Chcę na przykład zarejestrować auto- telefonu nikt nie odbiera, po 30x połączeniach odbiera opryskliwa Pani, że rejestracja przez Internet. Niby to spore ułatwienie, ale.... w rzeczywistości nie ma opcji rejestracji online. Codziennie o 8 rano jest wypuszczana pula miejsc, o 8:01 miejsc już brak, bo każdy codziennie czatuje na miejsce i stara się coś wyrwać. Co lepsze, gdy już
@Watchdog_Polska: wyszłam za mąż, zmieniłam nazwisko co wiązało się z wymianą wszystkich dokumentów (dowód osobisty, prawo jazdy, paszport). Jedyny dokument jaki mogłam załatwić przez internet to dowód osobisty. Więc złożyłam wniosek, podpisałam profilem zaufanym, dość szybka akcja. Niestety pozostałe dokumenty jak prawo jazdy i paszport musiały zostać załatwione w urzędzie. Wzięłam dzień wolnego po jakiś niecałych dwóch tygodniach od złożenia wniosku o dowód, znalazłam wnioski na stronie internetowej urzędu, wypełniłam, zadzwoniłam
Chciałem wyrobić sobie nowy dowód, poszedł wniosek przez neta, była też straż miejska żeby przyjść do urzędu złożyć podpis. Nie byłem i w ogóle xD na ten kraj.


@buduje_pociagi: Ale co masz na myśli pisząc o straży miejskiej? Ona w sprawie dowodu, czy jeszcze innej?
W Słupsku jak chcesz odebrać nowy dowód rejestracyjny pojazdu to stajesz grzecznie w kolejce długo rpzed otwarciem urzędu po numerek. Numerki są ograniczone, więc może się okazać że jak już się dopchasz po numerek, to numerków nie będzie.

Tylko z numerkiem możesz odebrać dowód xD

PRL v.2


@Wyrewolwerowanyrewolwer: Ech... To super okazja dla ,,staczy", biznesik już kwitnie pod urzędem?
Wymieniałam dowód osobisty. Wniosek złożony w 10 minut przez internet, prosta i intuicyjna sprawa. Gotowy był jakoś po tygodniu. Na odbiór trzeba się umawiać na konkretny dzień i godzinę i termin mam za 22 dni ()


@CudMalina: To samo akurat za osobą piszącą te słowa ( ͡° ͜ʖ ͡°), aczkolwiek udało mi się czekać tylko tydzień na odbiór. A umówić się można tylko
odbierałam dzisiaj nowy dowód i prawko w #lodz.

1) wniosek o prawko złożony online, niestety przez problemy techniczne na stronie (wielokrotnie wywalanie lub kompresowanie załącznika) zdjęcie nie przeszlo i musialam osobiście dowieźć papierowe. Jak dowiozłam nie musialam stac w kolejce, tylko od razu podeszłam do babeczki i załatwiłam sprawę w 2 minuty. Po otrzymaniu smsa, ze prawko jest do odbioru musialam się zarejestrować na wizytę online przez formularz na www. Terminy
próba odbioru dowodu rejestracyjnego po tym jak "miękki" się skończył. Najpierw na stronie, gdzie można sprawdzić czy dokument jest do odbioru informacja, że został odebrany lub że coś jest nie tak i trzeba się skontaktować z urzędem. Ok, dzwonię. Ze 300 razy, jak już była linia wolna, to nikt nie odbierał. Wysłałem screeny i opisałem całą sytuację z pytaniem co i jak i czy mogą mnie umówić na odbiór dokumentu (trzeba umawiać
starsze urzędniczki trochę nie ogarniają neta/oprogramowania ale ku mojemu zdziwieniu dostawałem często telefon z urzędu i dopytywały o dany wniosek i ekspresowo rozwiązywały sprawę. Ogólnie spoko, jak urzędnicy ogarnąć epuap i internetowe wnioski, to mam nadzieję że to zostanie z nami już na stałe. Więcej szkoleń dla urzędników i lecimy z tematem( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PaNaTypa: O, mamy pozytywny głos! ( ͡° ͜ʖ ͡°
Dramat ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ślub wzięty na początku sierpnia, wniosek o odpis aktu stanu cywilnego wystawiony przez EPUAP dnia 13 sierpnia. UPO otrzymane, pismo do dzisiaj się nie pojawiło, tak samo zero kontaktu ze strony urzędu. Musiałam odbierać osobiście w urzędzie, co z racji braku terminów, udało mi się zrobić dopiero we wrześniu.

Prawo jazdy - zaznaczyłam opcję wysłania pocztą, na miejscu usłyszałam, że podczas pandemii pocztą
Nie uwierzysz, ale trafiły się osoby, które miały dobre doświadczenia! ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Watchdog_Polska: A, to pewnie ta grupa która musiała zapłacić mandaty albo inny podatek stąd wszystko szybko, z uśmiechem i bez problemowo ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)