Wpis z mikrobloga

A oto jest proszę państwa największy „bohater” chrześcijańskiej prawicy Francisco franco zawsze bawią mnie te komentarze prawaków pod filmami opisującymi czyny tego osobnika co z tego, że zabił 200-400 tys. osób i rozwalił młodą demokrację najważniejsze, że był „bohaterem”, który bronił chrześcijaństwa przed unicestwieniem lewaguu!

#antykapitalizm #neuropa #bekazprawakow #bekazkatoli
Pobierz
źródło: comment_1602514085JgAgCyCAkYOSrZwJsDcDRM.jpg
  • 28
@SaudiArabia: Nie no lepiej aby wygrali komuchy, ale oni przecież nie mordowali ¯\_(ツ)_/¯ To, że z wielką chęcią wyrzynali duchownych to też pewnie nieprawdziwe bzdety. Ale Franco NAZIOLE POMAGALI! A to, że komuchów wspierało zsrr to proszę o tym nie wspominać! To w cale nie podobne!

Franco i jego reżim nie był dobry, ale był lepszy dla Hiszpanii niż komuchy i trzeba być debilem aby to negować.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SaudiArabia: biały terror kontra czerwony terror, w tym konflikcie nie było moralnych zwycięzców, ciekawe tylko jakby wygrała jakaś inna mniejszościowa siła - karliści czy anarchiści jakby ukształtowała się historia współczesnej Hiszpanii i czy zaangażowała by się w II WŚ
@Kuklak: po pierwsze nie jestem prwakiem
Po drugie, nigdzie nie chwaliłem Franco, ani nie bronię zabójstw nacjonalistów w reżimie Franco.
Po trzecie, pisanie że wygrana nacjonalistów była czymś złym dla Hiszpanii, to kompletny odlot.
Po czwrte, przeświadczenie że komuniści nie mordowaliby po wojnie swoich przeciwników jest kompletnym szuryzmem.
Po piąte, nigdzie nie pisalem ze bronił chrześcijaństwo

co z tego, że zabił 200-400 tys. osób


Dzięki wygranej nacjonalistów, Stalin nie miał sojusznika,
Po trzecie, pisanie że wygrana nacjonalistów była czymś złym dla Hiszpanii, to kompletny odlot.


Powiedz tym 400 000 ludzi, że ich śmierć była czymś dobrym.

Po czwrte, przeświadczenie że komuniści nie mordowaliby po wojnie swoich przeciwników jest kompletnym szuryzmem.

Komuniści? Masz na myśli wybrany w demokratycznych wyborach Front Ludowy? A czy kosmici by mordowali po wojnie swoich przeciwników? A reptilianie? Nie ma co gdybać, co by było gdyby. Rozmawiaj o faktach.

co
@paciu47: Sugeruję, iż nie masz pojęcia o czym piszesz. Przed wojną komuniści cieszyli się marginalnym poparciem, a dodatkowo byli podzieleni. Tylko margines marginesu chciał, żeby w Hiszpanii było jak w ZSRR. Dopiero porażki w wojnie uświadomiły potrzebę wprowadzenia jednolitego dowództwa, twardej dyscypliny oraz uzależniły Republikanów od wsparcia z ZSRR przez co rola komunistów wzrosła.
To także do Ciebie @technojezus ,bo absolutnie nic nie wiesz na temat okoliczności wojny a wypowiadasz się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vokun: nie rozumiem za bardzo do czego dążysz w swoich odpowiedziach. Republikanie tak bardzo polegali na dowództwie komunistów, że przed wyjazdem frankistów do Madrytu wybili ich wszystkich w pień by oczyści się w oczach nadchodzącej nowej władzy, choć i tak koniec końców ich to nie uratowało.
Powiedz tym 400 000 ludzi, że ich śmierć była czymś dobrym.

A czy kosmici by mordowali po wojnie swoich przeciwników? A reptilianie? Nie ma co gdybać, co by było gdyby


@Kuklak: ale co ty rzucasz mi tymi liczbami? Jaki jest sens pisać te liczby, jeżeli druga strona nie rządziła? Co ty chcesz tym pokazać jak i op? Skąd Ja czy Ty mam wiedzieć ile wymordowaliby komuniści, bo jeżeli myślisz że komuniści
@van-der-staas:

głupcze, gdyby nie Franco to komuniści byliby w Hiszpanii ciekawostką historyczną. Może opowiesz nam o sukcesach komunistów we Francji i Portugalii - tam nie było żadnego krwawego dyktatora.


@van-der-staas: W takiej Francji, w 1939 roku komunistyczna partia Francji została zdelegalizowana, a sekretarz partii zdezerterował do ZSRR za co został skazany na karę śmeirci, lecz potem została ona odwołana, bo w 1944 partia komunistów wchodziła w skład Francuskiego Rządu Tymczasowego.
To także do Ciebie @technojezus ,bo absolutnie nic nie wiesz na temat okoliczności wojny a wypowiadasz się niczym jakiś mędrzec. Polecam poczytać książkę A. Beevora "Walka o Hiszpanię 1936-1939 "


@Vokun: co w moich wpisach jest nieprawdziwego?
@technojezus: Że gdyby nie dyktator Franco to Hiszpania stałaby się komunistyczna. Nie stałaby się, bo komuniści nie mieli nic do gadania i dopiero wojna domowa doprowadziła do wzrostu ich znaczenia.
Że gdyby nie dyktator Franco to Hiszpania stałaby się komunistyczna

dopiero wojna domowa doprowadziła do wzrostu ich znaczenia.


@Vokun: Sam sobie przeczysz. Po pokonaniu nacjonalistów, mieliby łatwą drogę do przejęcia władzy.