Wpis z mikrobloga

Hej! Złamałem sobie niedawno mały palec(paliczek bliższy, bez przemieszczenia), wczoraj na sorze włożyli mi go do szyny gipsowej (razem z dwoma palcami obok).
Nigdy nie miałem żadnego złamania, więc mam pytanie - czy jest możliwość, by ortopeda założył mi zamiast tej szyny coś innego? Nie znam się za bardzo na tym, ale widzę, że na necie są jakieś szyny zimmera, ortezy...

Czy to ma znaczenie co by to było? Bo widzę, że są takie dosłownie na jeden palec i takie większe jak w załączonym obrazku. I jeśli dobrze rozumiem, to musiałbym przyjść z tym od razu do ortopedy, by mógł mi to założyć, czy powinien mieć takie coś u siebie, a ja jedynie bym za to zapłacił? Kompletnie zielony w tym jestem :D

#medycyna #pytanie #zdrowie #ortopedia #lekarz
Marekexp - Hej! Złamałem sobie niedawno mały palec(paliczek bliższy, bez przemieszcze...

źródło: comment_16024566208a4R9vmy36d3o0vJ0gvnZy.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@Megawonsz_dziewienc: Ok, czyli i tak najpierw muszę się udać do ortopedy po zlecenie na ortezę. Nie wiem ile to dla lekarza roboty, ale trochę szkoda, że nie mógł mi tego od razu ortopeda dać na sorze albo chociaż cokolwiek na ten temat powiedzieć :/.
Dzięki bardzo za info!
  • Odpowiedz