Wpis z mikrobloga

Sąd w Teksasie unieważnił decyzję republikańskiego gubernatora, który ograniczył liczbę urn do wrzucania głosów korespondencyjnych do jednej na hrabstwo.

Decyzja gubernatora była absurdalna, bo tak jak są hrabstwa, które mają paruset mieszkańców, gdzie nie byłoby to problemem, to są również takie, gdzie żyje prawie 5 milionów osób!

https://www.npr.org/2020/10/10/922541198/judge-rules-against-texas-limit-of-one-drop-off-site-per-county-for-absentee-bal

Była to kolejna bezczelna próba ograniczenia prawa do głosu przez Republikanów - nie jest tajemnicą, że wybory korespondencyjne, szczególnie w czasach pandemii, wybierają głównie wyborcy Demokratów.

To nie pierwszy taki krok w wykonaniu Republikanów mających przed sobą widmo przegranej Trumpa - od wielu miesięcy nowy szef poczty (nominowany przez Trumpa) rozwala tą instytucję od środka, tak by nie była w stanie dostarczyć głosów korespondencyjnych wysłanych pocztą na czas. Zarządził m.in. usunięcie maszyn do automatycznego sortowania listów, zakazał brania nadgodzin, obciął zatrudnienie i zwolnił doświadczoną kadrę zarządzającą.
https://www.scientificamerican.com/article/mail-sorting-machines-are-crucial-for-the-u-s-postal-service/
https://www.washingtonpost.com/business/2020/07/14/postal-service-trump-dejoy-delay-mail/
https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-09-28/dejoy-says-postal-workers-could-abuse-election-overtime-order
https://www.businessinsider.com/usps-just-made-sweeping-changes-to-the-nations-mail-service-2020-8?IR=T

Tak wygląda demokracja po amerykańsku.

#neuropa #usa #4konserwy #trump #polityka
rzep - Sąd w Teksasie unieważnił decyzję republikańskiego gubernatora, który ogranicz...

źródło: comment_1602408097FiACW9uT8zHl0r0B7r3Zbr.jpg

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Była to kolejna bezczelna próba ograniczenia prawa do głosu przez Republikanów - nie jest tajemnicą, że wybory korespondencyjne, szczególnie w czasach pandemii, wybierają głównie wyborcy Demokratów.


@rzep: Republikanie generalnie robią co mogą by jak największej liczbie ludzi ograniczyć możliwość głosowania w ogóle, zakaz głosowania dla byłych skazańców czy likwidacja komisji wyborczych w kolorowych dzielnicach.
  • Odpowiedz
@skromny_chlopak: ten kompas jest tak beznadziejny, że wstydziłbyś się go wklejać. Jeżeli Trump jest tak wysoko na pionowej osi, to ciekawe gdzie autor umieściłby Chiny albo Koreę Północną xD
  • Odpowiedz
@rzep: to ciekawe, co według autora jest libertarialne, skoro nawet Sanders ledwo przekrocza półmetek. Takie wklejanie obrazka bez podania źródła albo autora, albo jakichkolwiek danych, na których to sporządzono i traktowanie tego jak jakąś rzetelną informację i dobry argument w dyskusji, jest delikatnie mówiąc niepoważne.
  • Odpowiedz
@rzep: Ludzie mam wrażenie, że nadal kojarzą Teksas że stolicą republikanów. Owszem, w Teksasie republikanie wygrywają (chyba) zawsze, ale tak jak na wsiach i miasteczkach głosują na republikanów, to tak ogromne ilości ludzi z Austin czy Houston czy Dallas, głosują na demokratów i Teksas chyba nigdy nie jest mega mocno czerwony, tylko różowy, a ostatnio robi się coraz mocniejszym switch-statesem

Stolicą republikanów są stany jak np. bodajże Alabama, Nebraska, Utah,
  • Odpowiedz
@iAmTS: ja znalazłam tylko taki formularz który trzeba wysłać https://www.eac.gov/sites/default/files/eac_assets/1/6/Federal_Voter_Registration_ENG.pdf

I piszą tam, ze nie trzeba wcale wpisywać partii. Znaczy nie trzeba jak chcesz wybierać prezydenta, a to ze w celu prawyborów trzeba to inna sprawa.

Oczywiście jest to jakaś bariera wejścia i nie mowie ze popieram ale nie jest to tona papierologii. Czy coś jeszcze trzeba może zrobić?
  • Odpowiedz
@powiedz: potem trzeba czekac w kolejkach, po parenaście godzin albo zdecydować się pocztowo. Czasami nie mają urn tylko s---------e maszyny do głosowania. Samo głosowanie w danym okręgu to też p---------a i kolejki jak u nas w pandemii. Fakt, ze bez prawyborów to jeszcze ujdzie.

Trochę ogólnie tez mowilem o ich prawie wyborczym, elektoral college itp. W różnych stanach prawybory mają różną formę, caucusy, głosowania przedstawicielskie.

Np. do głosowania mailowego musisz
  • Odpowiedz
to ciekawe, co według autora jest libertarialne, skoro nawet Sanders ledwo przekrocza półmetek.


Mowa o wolnościach osobistych.

Takie wklejanie obrazka bez podania źródła albo autora, albo jakichkolwiek danych, na których to sporządzono i traktowanie tego jak jakąś rzetelną informację i dobry argument w dyskusji, jest delikatnie mówiąc niepoważne.


@erkav: Ale po co? Przecież obrazek dość jasno klarownie pokazuje o co w nim chodzi - pozycje na osi amerykańskich polityków. Dlatego
  • Odpowiedz
Ludzie mam wrażenie, że nadal kojarzą Teksas że stolicą republikanów. Owszem, w Teksasie republikanie wygrywają (chyba) zawsze, ale tak jak na wsiach i miasteczkach głosują na republikanów, to tak ogromne ilości ludzi z Austin czy Houston czy Dallas, głosują na demokratów i Teksas chyba nigdy nie jest mega mocno czerwony, tylko różowy, a ostatnio robi się coraz mocniejszym switch-statesem


@niochland: To ważny punkt. Ale ważne jest też to, że coraz
  • Odpowiedz
@rzep: Po to, żeby znane były kryteria jakich użył autor do oceny polityków. Jeżeli mówimy o amerykańskiej scenie politycznej i amerykańskich realiach, chciałbym wiedzieć, którzy politycy znaleźli by się na dole pionowej osi. Niestety, bez żadnego źródła tego nie wiem. Ten obrazek jest dla mnie bezwartościowy.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
skoro nawet Sanders ledwo przekrocza półmetek.

@erkav: a gdzie miałby być? Przecież ludzie nazywający go komunistą pewnie nawet nie wiedzą jakie ma poglądy. On jest bardziej na lewo niż inni, ale to w żadnym wypadku nie jest jakiś mega-lewak. Gość chce takich "komunistycznych" przywilejów jak darmowe szkolnictwo wyższe czy publiczna służba zdrowia. Na standardy europejskie to centrysta albo socjaldemokrata. Po prostu w USA tak przywykli do skrajnego kapitalizmu, że wszystko
  • Odpowiedz
@CytrynowySorbet: a co to ma wspólnego z pionową osią 'autorytarny-libertarialny', czyli skala społeczna? Po prostu uważam, że umieszczanie prawie wszystkich polityków w prawej górnej ćwiartce jest niepoważne, szczególnie ten Trump, który jest 85% autorytarny według tej skali. Skoro wyklucza się Chiny czy Koreę Północną, to amerykańskich polityków również nie powinno się oceniać przez pryzmat europejskich standardów.
  • Odpowiedz
@skromny_chlopak: @rzep: znalazłem źródło tego kompasu, a jest nim sama strona twórców politycznego kompasu, politicalcompass.org

Jednak dalej nie będąc zadowolonym z przedstawienia amerykańskich polityków, poszperałem dalej i trafiłem na wątek na reddicie, gdzie użytkownik starał się udzielić odpowiedzi na pytania w sposób najbardziej zbliżony do poglądów każdego z kandydatów i rezultat był znacznie inny.

Zapraszam do zapoznania się: https://www.reddit.com/r/neoliberal/comments/f3mnud/effortpost_the_political_compass_is_biased_and_i/?sort=confidence
erkav - @skromnychlopak: @rzep: znalazłem źródło tego kompasu, a jest nim sama strona...

źródło: comment_16024471241jhuDpMZnH1iw0xDe4H8Di.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Ordo_Publius: Ale w tych wyborach nie wybiera się tylko prezydenta, ale również izbę reprezentantów, senat oraz kongres stanu Teksas. W zależności od stanu mogą byc również referenda, wybór sędziów czy prokuratorów.
  • Odpowiedz