Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem z dyskiem twardym w laptopie. Jest to HDD 1TB, ogólnie dysk jak i laptop mają już jakoś z 4-5 lat, nie ma z nimi problemów ale HDD zaczyna wydawać z siebie coraz głośniejsze dźwięki. nie jest to co prawda jeszcze bardzo głośne, ale już czasem słychać jakieś cyknięcie, na dodatek prędkość zapisu się znacząco pogorszyła. smart nie wykazuje błędów, nie gubi plików ani nic z tych rzeczy. wymieniać dziada czy spać spokojnie? zapełniony jest dosyć mocno bo wolne mam około 150GB, może już czas na zerowanie i stawianie systemu na nowo? system od nowości ten sam i szybko się uruchamia, nie zamula, nawet gry chodzą w porządku. jedynie gdy coś kopiuję czy zgrywam pliki z aparatu, telefonu, pendrive to dość długo muszę czekać.
#komputery #pytaniedoeksperta #dyskidwarde
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sluchaj_synek: partycja recovery jest imho g---o warta. Masz tam stary system, bez aktualizacji, ze starymi sterownikami, z krapware od producenta. Jeżeli jest to 10 to instaluj na czysto.
  • Odpowiedz
@Shiroyasha24: jest na dysku fabrycznie partycja recovery. jest tam schowany obraz systemu, nie widać tego przez eksplorator plików. chciałbym to sklonować na nowy dysk a resztę na czysto, to znaczy poza recovery nic nie chce kopiować ze starego twardziela.
  • Odpowiedz
@barteck: w sumie racja, z drugiej strony po jakiejś tam aktualizacji zmieniło się kilka opcji w Windows 10 i średnio mi to pasuje. nie jest ważne bezpieczenstwo itd. ten laptop służy do rozrywki, nie wchodzę z niego na stronę banku czy inne prywatne sprawy.

@antek_akrobata: mam kopie tego co ważne na zewnętrznym dysku, jak padnie to kij mu w oko. nic nie stracę poza jakimiś gierkami czy innymi
  • Odpowiedz