Wpis z mikrobloga

  • 2
Mirki wykonawca najprawdopodobniej z*ebal mi taras i źle go zabezpieczył. Wygląda jak na załączanym zdjęciu. Czekam na informację zwrotna czy ma zamiar go wyczyścić i prawidłowo zabezpieczyć. Czy ktoś ma drewniany taras i wie jak to teraz wyprowadzić na prostą ?

Ten ładny kawałek jest pod dachem.

Z tego co wiem to smarował go czymś co miało zabezpieczyć drewno od środka.
Btw taras ma niecały miesiąc a wygląd jakby miał z 5 lat.
#taras #stolarstwo #budowadomu #ogrodnictwo
jaketu - Mirki wykonawca najprawdopodobniej z*ebal mi taras i źle go zabezpieczył. Wy...

źródło: comment_1602353727Jzrv4hIZ2kcilgt5e0GXgh.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@wycz z jakaś konkretna chemia czy po prostu Karcher i jazda + potem jakiś biobojczy, a potem olej x2 I będzie sie świeciło że sąsiad pozazdrości ?
  • Odpowiedz
@jaketu: Po prostu myjka niewiele tu pomoże. Każda deska ściemnieje. Tu akurat może rzeczywiście za szybko to się stało, ale wcześniej czy później i tak by Ciebie to czekało. Ja się z tym pogodziłem i mam ściemniałe. Próbuj załatwić to z wykonawcą i na razie uznaj, że problem jest po jego stronie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jaketu: daj znać jak poszło, moim zdaniem efekt będzie mizerny. Drewno szarzeje i tyle. Wygląda jakby wykonawca zabezpieczył to tylko jakimś impregnatem na bazie miedzi (które są dobre swoją drogą) ale nie zupełnie do tego przeznaczone. No i ten impregnat był c-----y i go bardzo szybko wymyło.

Jedynie potraktować to teraz dobrym olejem do tarasu. Tylko takim dosyć ciemnym.

Remmers pflege ol ma dobry stosunek jakości do ceny. Jak chcesz
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@adekad ale ja szczota czy też mam zagonić młodego do roboty ? :D nie wiem czym było zabezpieczone. Jak w przyszłym tygodniu wykonawca będzie twierdził że po miesiącu od założenia drewno tak wygląda to sam się tym zajmę. Dam znać jak efekty
  • Odpowiedz
@jaketu: wg mnie taras nie da rady być tak jasny... Lakier odpada, olej utwardzalny moim zdaniem wyjdzie słabo. Powinieneś to zczyścić osuszyć (teraz to będzie bardzo trudno) i jechać olejem lnianym z 2 razy i powtarzać najpierw co pół roku potem co rok potem co dwa lata po jednej warstwie. Drewno niestety będzie zdecydowanie ciemniejsze od tego co masz, ale niestety nie za bardzo co jest z tym zrobić.
  • Odpowiedz
@adekad: dziecku mogłeś twarz zasłonić. Bezpieczeństwo w sieci. Poza tym olejowanie nawet w pomieszczeniach co jakiś czas trzeba powtarzać. O schodach słyszałem że raz na rok dlatego zdecydowałem się na lakierowane. Na zewnątrz nie zdecydowałem się na deskę ponieważ obawiałem się podobnych problemów.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@belie ta część jasna to część pod daszkiem ale również nasłoneczniona przez prawie tak samo długo jak ta brudna część, więc tutaj woda musiała mieć znaczenie większe :(
  • Odpowiedz
@Powuyo: @Polanin: Pany, wyście sie szaleju najedli? To nie jest patyna powstała od słońca czy tam "ciemnienie drewna", które powstaje w skutek działania UV + tlenu

To jest sinizna drewna (grzyb sie w--------ł). Widać że nie jest to równomierne (a tak patynieje drewno), tylko plamowe, gdzie-niegdzie grubiej, gdzie-niegdzie cieniej. Od sęków idą smugi po włóknie, bo przez sęk wnikało a potem wilgoć szła włóknem w dół / górę, tak jak w naturze sie dzieje w przypadku konar / gałąź. Ewidetnie widać ze to nie brud a zmiany wiglociowe / grzybowe. . Dlaczego pod okapem dachu nie ściemniało? Bo tam nie padała woda i wilgoć. Przy gwozdziach / wkrętach tez widać większe zaciemnienia, bo po wkręcie spływało we włókna lepiej niz gdziekolwiek indziej.

@belie: jak wyzej, olej bez
  • Odpowiedz