Wpis z mikrobloga

W sobotę uderzam w Bieszczady na wakacje (jak uda się znaleźć nocleg, bo niby c***d, niby paskudna pogoda, a noclegu żadnego rozsądnego nie ma). Wymyśliłem sobie wyjechać z samego rana i zatrzymać się w Rzeszowie na zwiedzanie. I teraz moje pytanie jesteście w stanie polecieć jakieś fajne miejsce na śniadanie w Rzeszowie, bo chcemy tam być na 8.00? I co koniecznie trzeba zwiedzić zobaczyć? poza takimi klasykami jak Rynek, stary Cmentarz i Zamek? A i oczywiście pomnik? W sumie jak nam zejdzie to i polecajką na obiad bym nie pogardził ;)
#rzeszow #podkarpacie #bieszczady
  • 23
@mariuszk3: Sniadania nie polece, ale w kwestii obiadu sporo knajp w rynku i na 3go maja ma zestawy obiadowe/lunchowe. Stary browar na pewno ma smaczne. Zobaczyc to pomnik, rynek, ul. 3go maja, zamek, fontanna i pozniej przejechac mostem na ul kopisto i rejtana. Po tym wszystkim mozesz powiedziec ze widziales wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°) zobacz tez tripadvisora. Jest sporo ciekawych miejsc, a nie kazdego interesuje to
@mariuszk3: Narysowałem ci przykładową mapę z takim absolutnym minimum. Jakieś 6km drogi.
1. Zaczynając od dworca najlepiej udać się na okrągłą kładkę skąd widać kolejny cel czyli słynny rzeszowski pomnik
2. Przy pomniku są ogrody bernardyńskie i jeżeli interesuje się budownictwo i sztuka sakralna to polecam kościół oo. bernardynów z figurą matki boskiej rzeszowskiej.
3. Dalej ul. Sokoła można się udać na plac Farny mijając teatr im. Wandy Siemaszkowej
(według mnie
aaadam91 - @mariuszk3: Narysowałem ci przykładową mapę z takim absolutnym minimum. Ja...

źródło: comment_1602230041YHVLAKBrFpZiYqYV0p77uW.jpg

Pobierz
@mariuszk3: W soboty i niedziele nie ma opłat, ale raczej musisz się ograniczyć do szukania parkingu przy drodze, bo jakieś większe parkingi w okolicy dworca i tak są prywatne.
Więcej miejsc przy drodze jest np. przy ul. św. Mikołaja.
Jakbyś chciał duży darmowy parking to znajduje się przy hali sportowej na podpromiu.
Tylko musiałbyś zaczynać trasę w innym miejscu. Na mojej mapie jest to ten parking na samym dole na środku.
@mariuszk3: strefa parkowania jest pn-pt 9-17 także spokojnie zaparkujesz.
na przyszłość polecam parking na Galerii Rzeszów - jest blisko centrum i z tego co pamiętam to pierwsze 3h są za darmo.
Poza podziemną trasą turystyczną(którą btw polecam) w Rzeszowie nie ma co zwiedzać, także już lepiej zatrzymaj się po drodze w Sanoku i tam coś pozwiedzaj.
@justkilling: z 9/10 miejsc polski, tak samo jak z Bialymstokiem i morzem. Jakby ktoś pytał na wykopie co zjeść w Lublinie w drodze na Roztocze to mam mu proponować Rzeszów po drodze? Moze niech se zje we Lwowie. Skądś Lwów tez jest po drodze w Bieszczady.