Wpis z mikrobloga

Witam nieruchomościowe świry, po dłuższej przerwie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak wygląda sytuacja mieszkaniowa w #krakow?

Część mieszkań na sprzedaż zostało wycofane (tak podejrzewam), być może sprzedający starają się przeczekać ten ciężki do sprzedaży czas? Za to mieszkań na wynajem przybyło, koniec wakacji i "powrót" studentów wcale nie poprawił sytuacji wynajmujących.

Macie jakieś własne obserwacje? Jeszcze nie przeglądałam ogłoszeń, więc nie wiem czy jakość ogłoszeń się poprawiła (często zauważam absurdy tego typu, że tyle samo kosztuje mieszkanie w centrum, co mieszkanie na obrzeżach, jak również identyczne ceny dla mieszkań bez remontów i po remontach, albo mieszkanie nowe tyle samo co mieszkanie 40-letnie). Jedne ze śmieszniejszych ogłoszeń jakie mi było dane zobaczyć to mieszkanie typu korytarz za bodajże 0,5 miliona.

#nieruchomosciwkrakowku #mieszkaniawkrakowie #mieszkaniawkrakowku #mieszkaniakrakow #mieszkania
B.....e - Witam nieruchomościowe świry, po dłuższej przerwie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak wygl...

źródło: comment_1602184934Np02xX9xwFaBKphDABUtc8.jpg

Pobierz
  • 16
Głowackiego


@roqitt: aż musiałam obczaić gdzie to, ale widze, że to dobra lokalizacja, więc będą wykupywać na pniu.
Właśnie przeglądam i taka sama #!$%@? jak dawniej. Mam nadzieję, że pracodawca mi pozwoli na stałe pracować z domu i chyba sobie dam spokój. Ale statki pociągnę jeszcze trochę, bo to też co nie co pokazuje jak wygląda sytuacja z koroną ogólnie.
@roqitt: aż musiałam obczaić gdzie to, ale widze, że to dobra lokalizacja, więc będą wykupywać na pniu


@Bellie: no zostały tylko w tej inwestycji (bo tam robia 2, jedną taką brzydką koło torów) co chciałem ~60 m^2 3 pokoje - a to za dużo dla mnie no i bym musiał kredyt wziąć :/
@roqitt: a to muszę obczaić, chociaż dla mnie pewnie za drogie, bo obczajałam kiedyś te przy torach to ciut za dużo bylo, raczej szukałam wtórny. Ale oglądam właśnie jakiś program w tv, gdzie agent oprowadza młodą parkę (na oko 25-28 lat) i im pokazuje mieszkania w Warszaffce 40m2 po ok. 500k... Gdzie ta dwójka ludzi się ledwo mieści na takim metrażu. Samo oprowadzanie po tym mieszkaniu trwa 1 minutę xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@roqitt: Jeżeli szukasz w Krakowie, 60 metrów to razem z różowym za około miesiąc podpisujemy umowę developerska na 61m z hakiem po 5400zl za metr. Jak na Kraków to cena nie aż tak wielka. Jest to Inwestycja "Słoneczne Miasteczko". Minus, ale dla nas plus jest lokalizacja, bo jest to Złocień. Odbiory są planowane na około sierpień wrzesień 2021
@Bellie: są inwestycje typu Jasna gdzie sprzedaż idzie dobrze i takie gdzie idzie słabo (np Tetnowski).
No ale jak jakiś deweloper ustawia ceny o 15% wyższe niż konkurencja w obszarze 1-2km to nie ma się co dziwić że średnio się sprzedaje
@rebekka: no wiesz, ja bym nawet skłonna była zapłacić więcej, ale u wszystkich znajomych w nowych deweloperskich było coś nie tak, a fuszerki typu wejście na balkon jakieś 10 cm nad poziomem mieszkania to mnie w ogóle rozwalają na łopatki. Szkoda mi płacić taka kasę za takie coś. Rozważam co raz mocniej zakup w małym mieście bo z tego co widzę, ceny lepsze, a jakość też lepsza.
@Bellie: nie wiem co masz na myśli jako małe miasto - ale miasta typu Katowice czy Rzeszów mimo że są tańsze od Krk to budują tam Ci sami deweloperzy, tacy jak Atal.

Co do tego o czym piszesz - nie jest to problem Krakowa, a całego rynku. Tak czy siak, deweloper deweloperowi nie równy. Dobrym pomysłem jest wybranie się na poprzednie etapy/inwestycje, porozmawianie z mieszkańcami czy mieli problemy i jak się