Wpis z mikrobloga

@CudMalina: oczywiście, że wystarcza mi na cały okres. Wiem, że niektóre mają dłużej ode mnie i bardziej obficie i potrzebują nawet trzech opakowań na jedną miesiączkę, no ale bez przesady, to nie jest duży wydatek w skali miesiąca, czy roku. Ile w ciągu miesiąca każda z nas wydaje na jakieś zbędne głupstwa, typu lakier do paznokci, czy batonik, czy inne zachcianki, a potem co, płacz, bo nie mam na podpaski,
  • Odpowiedz
Przecież to co napisałeś można słowo w słowo zredagować i analogicznie napisać to o papierze


@nirvanaa03: no nie, bo jak sama zauważyłaś, papier służy wszystkim klientom, a nie tylko części,
papier jest w zamykanych opakowaniach i mniej ludzi go #!$%@? w listkach niż by leżał w rolkach, podpaski to rzeczy jednostkowe i #!$%@? jej na zapas jest znacznie bardziej komfortowe niż targanie 5 metrów papieru, raz z uwagi na ilość zajmowanego miejsca, dwa, komfort późniejszego używania.

Nie wiem jaki sens ma ta
  • Odpowiedz
@Faraluch:

problem dotyczy głównie dzieci, nie miesiączkują tylko dorosłe kobiety. Są w tym kraju tysiące dzieci co nie ma żadnych pieniędzy

Zdaję sobie z tego sprawę, ale to jest inna sprawa, post dotyczy dorosłych kobiet moim zdaniem ;)
  • Odpowiedz
@krabczy:

no nie, bo jak sama zauważyłaś, papier służy wszystkim klientom, a nie tylko części, papier jest w zamykanych opakowaniach i mniej ludzi go #!$%@? w listkach niż by leżał w rolkach.


Czyli ból dupy walecznych samców, bo nie daj Boże kobiety mogą na czymś skorzystać XD na 100% jakby kupe robiły tylko kobiety to pisałbyś to samo na temat papieru toaletowego, że przecież można do torebki wsadzić kilka listków papieru bo to niewiele miejsca zajmuje
  • Odpowiedz
@nirvanaa03: ale zauważyłaś że nie odnosisz się do argumentów tylko tworzysz nowe abstrakty pasujące do Twojej tezy?
Tak jak mówię, wygodniej nosić 5 podpasek niż 3 metry papieru - mam Ci objętość policzyć i porównać?

Co do kosza to nie wiem, w domu też nie mamy w łazience osobnego tylko różowa zawija tampon w papier i taka paczkę jak cywilizowany człowiek zanosi do normalnego kosza,
W publicznej przeniesienie go 2 metry poza kabinę też by nikogo nie raziło tym bardziej że sama zauważyłaś że jest to nornalna fizjologia która dotyczy prawie każdej kobiety, czyli żaden wstyd,
ogólnie to żaden problem, tak samo jak żaden problem byłby żeby był jeden poza kabinami ale są w kabinach dlatego że co do zasady nie potraficie
  • Odpowiedz
@Sandrinia: a pomyślałaś o nastolatkach, które nie mają swoich pieniędzy i dostają tylko kasę od rodziców albo właśnie nie dostają? Co one mają zrobić? Kurcze przecież temat jest badany przez różne organizacje i wychodzi, że sporo nastolatek używa zwiniętego papieru toaletowego zamiast podpaski, bo nie stać ich na kupno. To fatalnie wpływa na ich samopoczucie. Czasem warto spojrzeć dalej niż na czubek swojego nosa. Dla mnie to nie problem kupić
  • Odpowiedz
@CudMalina:

problem dotyczy głównie dzieci, nie miesiączkują tylko dorosłe kobiety. Są w tym kraju tysiące dzieci co nie ma żadnych pieniędzy


Zdaję sobie z tego sprawę, ale to jest inna sprawa, post dotyczy dorosłych kobiet moim zdaniem ;)

czytałaś parę postów wyżej?;) swoją drogą za dzieci są odpowiedzialni rodzice. Okres to nie jest temat tabu w tych czasach. Jak rodzice nie są w stanie zapewnić dziewczynce środków higieny osobistej, to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nirvanaa03: #!$%@? mnie obchodzi czy to baby mają okres, zwiększanie wydatków państwa z tak blachego powodu to debilizm. Co kolejne za darmo, szlugi czy alkohol bo są uzależnieni co nie mogą odstawić?
  • Odpowiedz
@Sandrinia: nie czytałam, nie mam czasu się zgłębiać.
No są różni rodzice i niektórzy faktycznie nie powinni się rozmnażać. Ale jak już to zrobili to dobrze by było, gdyby dziecko nie obrywało za decyzje rodziców.

A jeśli chodzi o osoby dorosłe. Myślę że są też osoby dorosłe w trudnych, przemocowych związkach, które nie mają pieniędzy na środki higieniczne (mąż utrzymuje rodzinę i nie daje żonie pieniędzy). Albo chociażby kobiety bezdomne.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nirvanaa03: po prostu zaciskacie sobie sami pętle na szyje obciążaniem państwa durnym socjalem który zostanie rozkradniety jak zwykle. Jak ktoś jest ubogi to może iść do mopsu i mu te podpaski dadzą temat zamknięty jakby faceci też mieli z siura okres to byłbym przeciwko podpaskom.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@nirvanaa03: yyyy ciąg konsekwencji? Skoro teraz chcą podpasek i większego udzielania się socjalnie państwa to gdzie dalej pójdziemy? Grupa która o to postuluje jest za zwiększaniem socjalu więc nie zdziwiłbym się.

Zreszta napisałem, jak cie nie stać to idź do mopsu, dostaniesz.
  • Odpowiedz
@juma777 Widziałeś kiedyś kobietę zmieniającą publicznie podpaskę? Nie? Bo robią to w toalecie właśnie. Bo ona od tego jest. Chyba nie myślałeś, że podpaskę zakłada się jedną na cały dzień i się jej od rana do wieczora nie zmienia? A nawet gdyby tak było, to dlaczego domowe toalety nie są zatykane przez podpaski, a publiczne miałyby być? Na wyposażeniu każdej kabiny w damskiej toalecie, zawsze, ale to zawsze jest kosz na
  • Odpowiedz
@krabczy Uważam, że automat to spoko opcja, eliminująca margines wykradający podpaski. Ważne, żeby w ogóle w toalecie była jakakolwiek opcja zaopatrzenia się w podpaski, bo dla kobiet jest to taki sam podstawowy środek jak papier toaletowy.
  • Odpowiedz
@Poopiesh: @RageKageDwa: ale nie ma np. chusteczek higienicznych. A jak ktoś ma raz na miesiąc reakcję alergiczną i ciurkiem leje mu się z nosa? Tylko mi nie mówcie, że może użyć papieru toaletowego, bo w przypadku wydmuchiwania nosa jest to tak samo sensowna rada, jakbym ja powiedział różowym, że mogą go użyć zamiast podpaski.

@Andreth: co do tych koszy na śmieci to nie bądź taka do
  • Odpowiedz
Ale Ty jako typowa uprzywilejowana Julka XXI w. już pokazałaś swój poziom umysłowy, kierując w stronę jednego z rozmówców mające na celu wyśmianie sugestię, że może sprząta w kiblach. Tfu.


@BrockLanders: Bredzisz, kolego. Owszem, w celu "wyśmiania" faceta pouczającego kobiety, co się znajduje w damskich kiblach i gdzie się zmienia podpaski. (Mansplaining w wersji karykaturalnie przegiętej.) Nigdzie w moim poście nie było cienia sugestii, że sprzątanie gdziekolwiek jest uwłaczające. Nie
  • Odpowiedz
@Faraluch: jest różnica w składaniu się dla faktycznie biednych, poszkodowanych lub niepełnosprawnych ludzi, a ludzi którzy takie osoby udają.

Laski tu na gorze srają się o darmowe podpaski, ale dla każdej - nie, to wasz problem, a nie wszystkich.
  • Odpowiedz