Wpis z mikrobloga

@ryba_twojej_mieczty:
NIE pisałem ze kobiety maja chodzić cały dzień w podpasce, dopowiedziałaś to sobie sama.
NIE pisałem ze nie mają zmieniać jej w łazienkach (jeśli chodzi o pomieszczenie) i wiem ze kobiety je tam zmieniają. Dopowiedziałaś to sobie sama.
Pisałem że toaleta (miejsce gdzie jest muszla klozetowa, ten taki porcelanowy tron) jest od srania, a do zmiany podpaski przydałoby się żeby w łazience był tez bidet, żeby tam sobie kobiety mogły w cywilizowanych warunkach zmienić podpaskę i się przy okazji umyć.
Mydło i ręczniki są przy zlewie, który służy do mycia rak, nie przy kiblu który służy do srania.
Pisałem ze nie wszędzie są kosze, a powinny być. Wszedłem właśnie do jednego damskiego kibla i wyobraź sobie ze nie ma. Nie wmówisz mi ze absolutnie wszędzie są. Wychyl się czasem poza swoje
  • Odpowiedz
@juma777 Akurat trafiłeś kulą w płot, bo z racji zawodu zdarzało mi się bywać w oczyszczalni ścieków i wyobraź sobie, że nie tylko podpaski tam pływają. To co ludzie potrafią wrzucić, to ludzkie pojęcie przechodzi. Potrafią wrzucić, a nie - regularnie wrzucają. To żaden argument, że ktoś może zrobić coś złego, więc kiśmy się dalej w średniowieczu. Ktoś może okraść sklep, mamy więc zamknąć wszystkie sklepy, bo bez sensu się narażamy?
  • Odpowiedz
@ryba_twojej_mieczty:
Dla mnie to co widzę na oczyszczalniach i co słyszę od obsługi, (a jako serwisant automatyki bywam na oczyszczalniach w dużych miastach i małych wiochach), to nie jest okazyjne wrzucanie. Często sam muszę czyścić sprzęt z tego co ludzie nawrzucali. Część społeczeństwa po prostu traktuje kibel jak śmietnik. Ty wiesz za to swoje i raczej nie ma jak tego zbytnio obiektywnie rozstrzygnąć. Będziemy się tak licytować (na zasadzie „ja
  • Odpowiedz
@juma777 Odróżnij atak od normalnej wypowiedzi. Nigdzie na ciebie personalnie nie naskakuję. Zadaję tylko pytania skłaniające do myślenia. Tysiące ludzie codziennie wylewa olej z patelni do zlewu, zapychając rury. To jak, wycofujemy ze sklepu olej czy patelnie? A może wprowadzamy zakaz smażenia? W tej dyskusji nie chodzi o to, żebyś klepnął: "tak przyznaję ci rację", kiedy nie przyznajesz, tylko żebyś zrozumiał błąd i przestał go szerzyć. Nie można zatrzymać postępu lub
  • Odpowiedz
@ryba_twojej_mieczty:
Napisałem żeby podpaski nie wisiały przy kiblu obok papieru toaletowego, bo jakaś mniej ogarnięta użytkowniczka może pomyśleć ze trzeba ja później wrzucić do kibla. Dalej pisałem ze najlepiej jakby w damskich łazienkach były bidety, a obok tych bidetów były podpaski. Na tej podstawie zarzucasz mi że chce wprowadzić średniowiecze i zakazać podpasek, czy tam wprowadzić dodatkowy VAT. rozszerzyłaś sobie moją wypowiedź (podpaski nie powinny leżeć obok kibla bo może
  • Odpowiedz
no nie, bo jak sama zauważyłaś, papier służy wszystkim klientom, a nie tylko części,


@krabczy: i w sumie na tym można zakończyć dyskusję, bo widać, że nie chodzi o żadne racjonalne argumenty, tylko wszystko sprowadza się do "hurrr durr jak to? Komuś będzie łatwiej i to nie będę JA, samiec alfa. Nie zgadzam się !oneonejeden".

Rozumiem że ułatwienia dla niepełnosprawnych wywalamy zewsząd bo dotyczą tylko niewielu osób?
  • Odpowiedz
@juma777 Wszystkie moje komentarze odnoszą się konkretnie do hasła "toaleta służy do srania i sikania". Jeśli w dyskusji z pozostałymi użytkowniczkami padły hasła o śmietnikach z klapkami i pozostałe, to chwała ci za to, bo są słuszne i mea culpa, że czytam tylko odpowiedzi skierowane do mnie, zamiast całości. I nie zarzucam ci, że konkretnie ty chcesz zakazać podpasek, tylko pokazuję do czego ostatecznie prowadzi logika typu "nie wprowadzać czegoś, bo
  • Odpowiedz