Wpis z mikrobloga

Czy trzeba aktywować jakoś dodatkowo 'automatyzację', aby scena działała?

Mam #airpurifier3 h. Dodałem sobie przykładową scenę
Jeżeli 'Poziom pm2.5 niższy niż' 10 to wyłącz oczyszczać powietrza (godziny 8 - 20)
Sprawdzałem dwie aplikację mihome (ze sklepu i najnowsza od kapibary (5.8.33). Strefa czasowa ustawiona prawidłowo.
Aktualnie wyświetlany poziom na oczyszczaczu to 001, i cały czas jest włączony. O czymś zapomniałem?
#mihome #airpurifier #xiaomi
  • 16
  • Odpowiedz
@emitar: z ciekawości sprawdź czy zadziała włączenie aplikacji, u mnie czasem tak jest że oczyszczacz już osiągnął zakładany poziom do wyłączenia ale dopóki nie włączę aplikacji on dalej działa. Bez sensu, ale jakoś nie chciało mi się z tym nigdy bawić bo po czasie jakoś sam zaskakiwał.
  • Odpowiedz
@mariancb: mam powiadomienia i bardzo słabo działa ta automatyzacja (na razie bez zastrzeżeń 'tryb nocny', który aktywuje się o 23:00).
Mam poustawiane tryby w godzinach 7-23 i nie działa to tak jak powinno.
1. Mniej niż 10 w godzinach 7-23 wyłącz
2. więcej niż 10 i mniej niż 35 w godzinach 7-23 włącz tryb nocny
3. więcej niż 35 w godzinach 7-23 włącz tryb automatyczny
4. włącz tryb nocny codziennie od
  • Odpowiedz
W automatyzacji po ustawieniu wylaczenia dodaj kolejne zdarzenie ktore nazywa sie opoznienie... tam ustaw te 10sek. i dopiero po nim utworz wyslij powiadomienie na urzadzenie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@mariancb dupa. Cały czas to samo. Wczoraj przestawiłem. Po podłączeniu po chwili się wyłączył (prawidłowa reakcja mniej niż 10). O 23 włączył się tryb nocny (prawidłowo, od 23 tryb nocny). Od 7 powinnien się wyłączyć (mniej niż 10)
  • Odpowiedz
@emitar: no nie mam pomysłu :) trochę bez sensu to według mnie masz ustawione tak btw. Nie prościej ustawić więcej niż 20 i wtedy włącza się automatycznie ?
Analogicznie dla wygaszenia wyłącz gdzie mniej niż 20
  • Odpowiedz
@mariancb: Czemu bez sensu? Logika zachowana. Pokombinuję jeszcze.
Wiem, że dopiero sezon grzewczy się zaczyna, ale jak na razie, najwięcej chyba miałem 11
  • Odpowiedz
@emitar: generalnie odpalanie przy 10-11 nie ma najmniejszego sensu. Sezon dopiero się zaczyna. Zanim zaczęły się deszcze miałem otwarte okno podczas chłodnych nocy. Przy jednym uchylonym oknie podnosiło się do 30-34 a mamy dopiero październik :)
  • Odpowiedz