Wpis z mikrobloga

ktoś doradzi w temacie #kredyt #nieruchomosci? sytuacja wygląda tak, kredyt 100.000, LTV 33%, interesuje mnie na tę chwilę oferta z najmniejszym całkowitym kosztem kredytu, okres kredytowania a) 5 lat, b)10 lat. Wynika to z tego że część wkładu własnego będzie przeznaczona na odświeżenie. W banku doradzili mi wziąć większy kredyt a wkład własny przeznaczyć właśnie na remont, nie trzeba wówczas się użerać z jakimiś kosztorysem itp. Docelowo jest zamiar nadpłacać więc miło by było bez prowizji bp np po 3 latach w kredycie 5 lat to już mega z górki i za późno na nadpłaty. zapraszam ewentualnie na pw. Póki co mam wyliczenia z 2 banków, różnica powiedziałbym znaczna, koszty około robią robotę. widzę że @marcpol udziela się na tagach to pozwolę sobie zawołać.
  • 15
@bmj14741: Są szanse na zaakceptowanie dochodu z powołania, jednak na pewno będzie trudniej niż w przypadku umowy o pracę.

@marcpol: spółdzielcze własnościowe + w trakcie załatwiania poświadczenie dziedziczenia obojga spadkobierców.


@TompsonzPolski: Spółdzielcze własnościowe prawdo do lokalu ogranicza liczbę dostępnych banków. Ze względu na okres kredytowania warto zwrócić uwagę na na oferty bez prowizji. Prawdopodobnie jednymi z bardziej atrakcyjnych będą ING i Millennium. Duży wpływ na całkowity koszt kredytu może
@marcpol: przez pół roku, potem podwyższają, a przynajmniej ja tak mam w umowie ;)


@alex-fortune: Nie, nie podwyższają. 180 dni to czas na ustanowienie hipoteki na pierwszym miejscu. W przypadku rynku wtórnego jest liczony od momentu uruchomienia kredytu, w przypadku rynku pierwotnego od umowy przeniesienia własności. Istnieje możliwość przedłużenia tego terminu o kolejne 180 dni.