Wpis z mikrobloga

  • 10
#zielonagora Jestem tutaj pierwszy dzień. #studbaza Spostrzeżenia? Dziwne miasto. W sensie niby jesteś w centrum, a czujesz się jakbyś był ciągle na obrzeżach. Plusem(?) jest to, że wszędzie jest zielono, sporo parków.
Jakbym nie wiedział, że dworzec kolejowy to dworzec kolejowy to bym powiedział, że z wyglądu to jakieś centrum chińskie. Wydaje mi się, że jest bardzo mało bloków.
Oznakowanie też jest całkiem okej. W sensie na pasach (na 5 z 8 co przechodziłem) nie było świateł, ale kierowcy się zatrzymywali niemalże od razu. Z innych uwag to czasami są wąskie chodniki, mało koszy na śmieci.

Co do #uz na wydziale matematyki, informatyki i ekonometrii, bo jest mało wpisów na ten tematu to po tygodniu zdalnych i dniu stacjonarnych wydaje się całkiem okej. Wykładowcy są mili, ALE z doświadczenia wiem, że miły=/=miły. Czasami np. W szkole średniej paradoksalnie to z "kosami" można było mieć najlepszy kontakt, ale każdy jest inny i nadal sprawdzam.

Komunikacją miejską jeszcze (nigdy w mieście) nie jeździłem, więc liczę na porady czy są jakieś aplikacje od tego.

Z jedzenia byłem na razie w mcdonaldzie i smakuje tak jak wszędzie.
  • 34
  • Odpowiedz
@izkYT: co do komunikacji to działa jakdojadę :) Warto wyrobić sobie kartę miejską - nawet jak nie potrzebujesz miesięcznego, to warto sobie doładować gotówką i tak kupować bilety - wychodzi dużo taniej niż jednorazowe
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@izkYT: na przystankach masz kody QR odnośnie appki. Komunikacja działa jak na Polskę całkiem ok, elektryczne autobusy z klimatyzacją. W mieście ciężko o parking, są fajne knajpy (głównie deptak), palmiarnię bym olał bo to żart a w fokusie 3/4 sklepów zamknięta xD

Z plusów to sporo ruin pałaców w okolicy, relatywnie blisko nad jeziora dobre, gastro na mieście, sporo młodych ludzi. Z minusów to chyba najdroższe taksówki w Polsce, górzysty
  • Odpowiedz
@izkYT: dworzec kolejowy jest mały ale przynajmniej wyremontowany i czysty.
Co do centrum.. O jakich ulicach mówisz?
Faktem jest, że centrum Zielonej Góry nie wygląda jak centrum 150k miasta bo zabudowa dość niska jest. Ale nie wiem czy akurat o to Ci chodzi mówiący, że czujesz się jak na obrzeżach :D
  • Odpowiedz
@izkYT: to miasto jest wyjątkowe z tego że nic tutaj się nie dzieje xD
Typowe spokojne miasto które jest akurat nie Zadurze na tłumy połączone z korkami i nie za małe na jakaś dziurę gdzie nie ma gdzie z kolegami wyskoczyć.

Co do mzk to nie jeździłem ale chyba dalej obowiązuje e-karta. Wersja skarbonka na ilość przystanków lub na ilość jazd chyba 30-90 .

  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@p4damczyk nie znam ulic ani dzielnic, ale po drodze mijałem urząd marszałkowski, jakiś plac Adama Mickiewicza(?) I chyba palmiarnię. Doszedłem do jakiejś galerii, tam zjadłem w mcdonaldzie i wróciłem tą samą drogą. Właśnie chyba ze względu na tę niską zabudowę mam takie wrażenie.
  • Odpowiedz