Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ktoś mi wyjaśni co jest takiego niezwykłego w laptopach #thinkpad, że tak je wszyscy lubią i na wykopie też cieszą się dobrą sławą, z tego co zauważyłem. Ktoś mógłby wyjaśnić?
Nie pytam pretensjonalnie, po prostu jestem ciekaw.
#pytanie #laptopy
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nadal jest ¯_(ツ)_/¯


@wonsz_smieszek: padające płyty główne, padające podświetlenia, w t440 zrobili nowe touchpady by w kolejnych seriach przywrócić klawisze bo ludzie laptopy oddawali. Dodali klawisze, fatalne touchpady nadal zostały. Problemy z uznawaniem gwarancji jak odkupiłeś laptopa. Nie, dziękuję wolę inne marki.
  • Odpowiedz
@GalNoname: wygodna klawiatura, niestety uzależnia :P na całkowicie płaskich klawiszach w laptopach Apple czy Della nie jestem w stanie pisać. Albo używać dziwacznych strzałek w laptopach HP.
  • Odpowiedz
@ksiak: nie, nie miałem nigdy do czynienia z tym modelem nawet. Ale zakładając, że są upośledzone, to mogę się zgodzić, że cały t440p jest upośledzony. Ale skoro w innych modelach tak nie jest, to znaczy że ten #!$%@? trzeba omijać po prostu. Tak jak (moim zdaniem) T490.
  • Odpowiedz
@wonsz_smieszek: no to widać, że nie bardzo siedzisz w tym. T440p to był pierwszy model od którego zaczęto montować te upośedzone touchpady. Wtedy właśnie usunięto fizyczne przyciski myszy. Dodano je dopiero później jednak touchpad nadal pozostał.
  • Odpowiedz
i jakoś działa czy od tego czasu nikt już nie kupuje serii T? :)


@wonsz_smieszek: część ludzi się zapewne na trackpointa przeniosła, część na inne marki a część ludzi standardowo nie rozumie problemu bo używają tych laptopów do oglądania filmów itp.
Pamiętaj, że producenta nie interesują Ci którzy marudzą. Oni są problemem. Weź pod uwagę, że przyszli nowi klienci którzy nie znali lepszego rozwiązania. Dla nich to jest akceptowalne.
  • Odpowiedz
Zresztą, chyba nie mamy się co przekonywać, każdy może kupować co mu pasuje na szczęście :)


@wonsz_smieszek: niestety na chwilę obecną w niektórych aspektach wyboru już nie ma przez podejście "o co ci chodzi, przecież działa".
  • Odpowiedz
  • 0
Obecnie w pracy mam T480 i to jest dramat. Komputer dusi się od byle gowna, jak jest słoneczny dzień (słońce nie musi padać na ekran) to nic nie widać. Jak podłączasz zasilacz USB C to szuka monitora xD nie polecam
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GalNoname: 1. Stare ThinkPady miały nieśmiertelną obudowę i wytrzymywały wiele lat (i nadal wytrzymują)
2. W starych ThinkPadach zawiasy były nie do zajechania.
3. Kiedyś były laptopami premium co wpływa na łatwy dostęp do podzespołów - kieszenie na dyski twarde z boku, łatwy dostęp do babci ram itd.
4. Czerwona kropka na środku, czyli gładzik ma wielu fanów.
5. ThinkPady są linux friendly - bezproblemowo działają na linuxie wszystkie sterowniki.
  • Odpowiedz