Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MArcinnn96: dostaniesz pewnie pytanie, czy umiesz czytać plany. Nie wiem czy jest sens kłamać jeżeli nie umiesz bo zweryfikują to bardzo szybko. Poza tym wiedza ze szkoły powinna Ci starczyć, jeżeli uważałeś na zajęciach reszta wyjdzie w praniu na budowie. Większość prac nauczysz się podczas pracy, więc mogę Ci doradzić, żebyś lał wodę, wmawiał, że majsterkowałeś z raspberry pi, modułowałeś szafy przesyłu danych na kablach Cat7, w szpitalu, układałeś przewody ppoż
  • Odpowiedz
  • 0
@Eedeq dzięki raczej nie chce lać wody tylko być szczerym a żeby wyjść lepiej to chciałem się dowiedzieć na czym się skupić żeby się lepiej przygotować bardzo mi zależy na tej pracy żeby zdobyć doświadczenie jak będziemy rozmawiać o zarobkach powiedzenie że mogę pracować za najniższą krajową jest ok? Chciałbym żeby to ich też przekonało bo wiem że najwięcej się nauczę pracując później jak będę na równi z wiedzą z innymi to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MArcinnn96: zapomnij o tekstach typu za najniższą krajową. Jak zapytają cię o stawkę ile chcesz zarabiać krzyknij 20zl brutto na godzinę. Bez lania wody będzie ciężko, chyba, że mają ciśnienie na nowego pracownika. Wiem jaka jest sytuacja na rynku i popyt na takich ludzi jak ty jest spory.
Więc jeżeli chcesz być szczerym to układałeś kable na trasach i nigdy nie dali ci ich podłączać. Ciężko coś doradzić bo nie znam
  • Odpowiedz
@MArcinnn96: Sam kończyłem technikum, oraz byłem przy rekrutacji. Wiem że po techniku, to ludzie mniej więcej wiedzą tyle co nic.

Jak nie był jakiś dziwny to braliśmy wszystkich i raczej sprawdzaliśmy czy jest pracowity i jaki ma zapał przez pierwszy miesiąc.

Co do pytań :

Jaki kolor maja fazy, co to jest prąd zmienny/przemienny lub stlały. Jak zmierzyć napięcie a jak prąd.
Do tego co ot jest przekaźnik, stycznik co to
  • Odpowiedz
@MacDeez: Jakbym miał takie pytania to bym się cieszył zapomniałem już trochę o pracy na PLC i nadrabiam ich programowanie. Trochę poćwiczę obliczenia układów RC RL RLC w prądzie stałym i przemiennym + jakieś stany nieustalone. Przypomnę sobie oznaczenia parametrów aparatów w rozdzielnicy. Ale ogólnie temat jest szeroki boje się że mnie czymś zaskoczą i się skompromituje :/
  • Odpowiedz
@czterydwadolary: Niby prosta sprawa prawo Ohma Kirchhoffa każdy w tej dziedzinie zna ale, niektórzy mają to gdzieś, że potrafisz ich używać tylko chcą usłyszeć ich pełną definicje xd wole poświęcić trochę czasu na pewno nie zaszkodzi ;)
  • Odpowiedz
@MArcinnn96: Niewiem co masz w głowie jako praca Elektro-montera ale mogę cie zapewnić że nikt ci nie bezie kazał liczyć RC RL RLC a stany nie ustalone (xD )to wątpię żeby którykolwiek z rekrutujących umiał policzyć.
Ty wiesz czym się zajmuje Automatyk Elektro monter? Bardziej ci się przyda obsługa wiertarki :P
Będziesz składał szafy albo je montował. Czyli jesteś na obiekcie i przyjeżdża szafa. Musisz ja gdzieś postawić, potem prawdopodobnie porobić
  • Odpowiedz
W technikum dorabiałem w jednej firmie na szpadlu i automatycy podebrali mnie do pomocy no to jeżeli chodzi o szafy i ciągnięcie kabli korytami to dam sobie spokojnie radę :)
  • Odpowiedz
@MArcinnn96: pytaniem, które może cię zaskoczyć jest pytanie o gotowość do wyjazdów. Jeżeli źle na nie odpowiesz to choćbyś transformaty fouriera liczył w pamięci to nic ci to nie da.
W wolnej chwili możesz sobie poszukać w necie schematów rozdzielnic żebyś się upewnił, że je rozumiesz i że potrafisz rozróżnić lampkę sygnalizacyjną od bezpiecznika.
  • Odpowiedz
Macie jakieś wskazówki, doświadczenia, o co mogą zapytać i jak najlepiej wypaść?


@MArcinnn96:

Mogą ci dać do łapy stycznik czy eskę i zapytać "co to jest".
Podobnie - pokażą ci aparat na schemacie elektrycznym i czy wiesz co to jest.
Pytanie o prawo jazdy i świadectwo kwalifikacji elektrycznych.
No i mogą zapytać jak często pijesz alkohol...
  • Odpowiedz
@Eedeq: @MacDeez: @czterydwadolary: @drzewokaktusowe: @eeemil: Po rozmowie usłyszałem skontaktujemy się z panem czy to znaczy, że po ptakach? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Pytania były czy rozumiem schematy, czy robiłem kiedyś instalacje, jaka była moja największa porażka i sukces itd. raczej wyszło dobrze poszło ale nie tak jak chciałem czułem się trochę pogubiony bo to była moja pierwsza rozmowa teraz jakbym tam poszedł drugi
  • Odpowiedz
@MArcinnn96: A pytali ile chcesz zarabiać? może maja więcej kandydatów i szukają największego jelenia. A może myślą ze znajda kogoś z doświadczeniem. Ale po pytaniu o porażce i sukcesie to jednak chyba po ptakach. Bo nikt na to stanowisko o takie dyrdymały nie pyta:P
  • Odpowiedz
@MacDeez: On miał kartkę z pytaniami i leciał za koleją. Powiedziałem " uczyłem się w zawodzie ponad 7 lat, ale też doświadczenia zawodowego nie mam więc 3-2,5k(na rękę) na początek by mnie zadowoliło"
  • Odpowiedz