Wpis z mikrobloga

@Soojin21:

Czasem można odnieść wrażenie, że dziś trzeba zdać egzamin wstępny z weganizmu czy jazdy na rowerze, by zostać wyborcą Lewicy. Wynika to z tego, że formacji tej nadają ton aktywistki i aktywiści, którzy nie zdążyli jeszcze wejść w rolę polityczek i polityków. A rolą tych ostatnich jest budowanie większości zapewniających realizację przynajmniej części programu. Nie występują więc np. w koszulkach z hasłem „Aborcja jest OK”, atrakcyjnym dla wielkomiejskich feministek i
Wynika to z tego, że formacji tej nadają ton aktywistki i aktywiści, którzy nie zdążyli jeszcze wejść w rolę polityczek i polityków.


To jest prawda.

mówią o prawie do przerywania ciąży językiem troski o bezpieczeństwo kobiet,


A to jest w cholerę patriarchalne. Wuja tam z waszą godnością, wolnością od bólu i poniżającego traktowania, prawem do kierowania własnym życiem, my się "troszczymy o wasze bezpieczeństwo". Poza tym żadna baza społeczna się nie poszerza,
@Andreth: Sam tekst nie jest poświęcony aborcji, tylko podejmuje ten temat jako przykład różnicy pomiędzy aktywizmem, a polityką.

Mogę się tylko domyślać, że "języki troski o bezpieczeństwo kobiet" może przynajmniej część z "waszą godnością, wolnością od bólu i poniżającego traktowania, prawem do kierowania własnym życiem" zawierać.

I to trochę problematyczne, jeśli dyrektor progresywnego think-tanku używa patriarchalnego języka.
@Soojin21: Czym tak na prawdę jest aborcja? Odsunięciem odpowiedzialności. Więc teraz proszę mi wytłumaczyć dlaczego odsunięcie odpowiedzialności ma dotyczyć tylko jednej strony? Jeśli zezwalamy kobietom na jednostronne podjęcie decyzji o aborcji, trzeba dać mężczyznom prawa dokonania aborcji prawnej i odsunięcia odpowiedzialności w postaci płacenia alimentów.
@GC-Team ja każda aborcję widzę jako szansę by płód nie zmienił się w niechciane niekochane dziecko ale okazuje się że to jednak walka by kobiety pod żadnym pozorem nie mialy Lepiej od mężczyzn w jakiejkolwiek dziedzinie życia
@Titufe: A czemu kobiety miałyby mieć lepiej w jakiejkolwiek dziedzinie życia? Gorsze są czy co? Ja tylko oczekiwałbym równych zarówno praw jak i obowiązków. Czemu mam płacić na dzieciaka którego nie chcę, a kobieta jednostronnie może podjąć taką decyzje? Ok, jej ciało ale co z tego jeśli w środku jest również (hipotetycznie oczywiście) moje dziecko.
@Soojin21: pokaz mi przypadki, w których kobieta zaszła w ciąże zażywając tabletki, a facet prezerwatyw

Aborcja to nie jest metoda antykoncepcji, tylko zabieg, a każdy zabieg jest niebezpieczny oraz może nieść za sobą powikłania