Wpis z mikrobloga

Ma ktoś automat Coobra. Dorosłem do decyzji, na święta kupie takowy. Pytanie ile realnie można maksymalnie oraz minimalnie zrobić brzeczki w 30 l a ile w 50 l automacie. (różnica to 400 zł a nie wiem do końca czy tak wielki mi potrzebny)
I jakie są jego wymiary zewnętrzne bo nie wiem czy do szafy wejdzie. Obecnie robię od 15 do 25 litrów a dwa razy w roku robiąc 45 litrów na raz

Za jakiś czas będę miał na sprzedanie gar 50 l z filtrem miedzianym i kranem , kuchenkę indukcyjną 3,5 kW (w niej można zamontować sterownik od malinowego), mieszadło, wymiennik płytowy, pompkę. Wiec jak ktoś potrzebuje solidnego sprzętu na start zapraszam
#piwowarstwo
  • 13
@lukaschels: Zobacz kanał browargdynia. Niedawno Tomasz kupił Cobre PRO 30L i ma filmiki z warzenia. Myślę że 30L wystarczy spokojnie. Różnicę lepiej zainwestować w płaszcz albo ten warnik od Cobry.

Jaką pompke masz i czy będziesz miał sterownik temperatury na sprzedaż?
@jmyung: pompkę mam z chin,używam tego samego zasilacza z regulatorem napięcia co do mieszadła. sterownika nie mam, napisałem że można dołożyć
Browar Gdynia obserwuje już jakiś czas i jego decyzja przyspieszyła moją o porzuceniu projektu własnego automatu na rzecz kupnego.
Płaszcz na pewno bedzie konieczny bo bez niego podobno sie przypala, po drugie trzeba zainwestować w rzeczy od lewatywy, hopstopper, siatkę do kosza i modyfikowaną rurkę w systemie antyprzypaleniowym. Nie wiem
@kefirzasty: CB3 pro
najmniejsze warki jakie ludzie robią to 12-14 litrów, minimalnie to 9 pod warunkiem że zrobisz lekkie piwo i odparujesz (odparuje ok 3-3.5 l na godzine ). Maksymalnie to 25 litrów piwa z 11-12 blg. Maksymalny zasyp 7-8 kg przy stosunku wody do słodu 2,5
wiec mieści się w moje potrzebny
wymiary kartonu
73 wysokość
47 szerokość w kwadracie
@lukaschels: Wydawało mi się że masz regulator, potrzebuję dokupić żeby właśnie grzałką nurkową sterować i miec pseudo warnik pod wysladzanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co za pompke masz? U mnie jedna padła i chcę drugą kupić.
@jmyung: nie wiem w sumie xD (sprzedawcy na Ali już nie ma) , w ogłoszeniu było że wytrzymuje 100 stopni, a relacja ceny do przypuszczalnej jakości była akceptowalna, jest głośna, na razie przepompowało ok 150 litrów w tym 90 litrów cukrówki