Wpis z mikrobloga

Czy uważacie, ze cena 11,5k/m2 przy 70m2 mieszkania z 2018 roku położonego w okolicy cmentarza wawrzyszewskiego (2 mim na przystanek tramwajowy/autobusowy o tej nazwie) to spoko cena?
Nie mam przekonania co do okolicy, natomiast mieszkanie jest wykończone w spoko standardzie (kuchnia, łazienka). Właściwie dojdzie mi urządzenie pokoi (meble i takie tam)
Pomijając oczywiście fakt, ze zaraz mieszkania polecą na pysk i takie tam, ponieważ i tak będzie mi to wychodziło lepiej niż wynajem.
#nieruchomosci
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Mirko_z_Przypadku: Otodom przeglądam od jakiegoś czasu, tutaj się upewniam. Dwa lata temu to faktycznie niedawno, natomiast na Białołęce nawet aktualnie można kupić mieszkanie za 8k z rynku pierwotnego. Niby sąsiadująca dzielnica, ale jednak zupełnie inne ceny
  • Odpowiedz
  • 1
@hochland: Generalnie przyznam, ze to nie jest decyzja na całe życie. Jak stwierdzę, ze chcę mieszkać w domu, to za kilka lat mogę sprzedać to mieszkanie, albo po prostu kupię działkę i będę się wtedy budował
  • Odpowiedz
@hochland: A uważasz, że jaka cena za mieszkanie jest spoko? Przyznam, że też miałem na początku takie przeświadczenie, natomiast przeglądając ogłoszenia zarówno deweloperów jak i prywatne, dochodzę do wniosku, że to nie są czasy, kiedy kupisz mieszkanie za 8k. Chyba, że mówimy np o bloku z 1970 roku, albo Białołęce czy Wawrze
  • Odpowiedz
@pp93 tyle niestety kosztuje metr w takiej lokalizacji, ale ceny są windowane przez najem krótkoterminowy i wykup dużej ilości mieszkań pod ten cel. Ja bym wolał Białołęke czy Wawer, przynajmniej jest trochę więcej zieleni i mniejszy hałas.
  • Odpowiedz
@pp93: zaley jaki standard wykonczenia, ale przy obecnych cenach to nie jest jakis kosmos. W stanie deweloperskim kosztowalo by pewnie cos okolo 9 i trzeba z 2k/m2 liczyc na wykonczenie (przez normalna ekipe, z umowa, w terminie a nie janusz-ukraina i lista klopotow sie zaczyna). Jak lokalizacja odpowiada i standar tez, to ponegocjowalbym do 10.500 i ostatecznie kupil za 11/m2
  • Odpowiedz
a właściwie Tarchominie masz tramwaj. Jeden do metra na Młociny, a drugi chyba na Służew.


@Mirko_z_Przypadku: @hochland: bliska białołęka - powiśle to jakieś 40-50 min jazdy (autem bez korków poniżej 10 XD)

Na mordor niewiele gorzej bo z godzinę. Ale to w dalszym ciagu co najmniej 2h stania w tramwaju
  • Odpowiedz
@hpiotrekh: Już nie przesadzajmy z tym centrum miasta. Bo Bielanom akurat do niego daleko, ale masz zupełną rację z tym dojazdem. Mam na oku jeszcze jedno mieszkanie, tyle że w stanie deweloperskim. Też na Bielanach, natomiast trochę fajniejsze miejsce. I mam po prostu zagwozdkę co wybrać. Bo jednak deweloperskie wyjdzie podobnie za metr, natomiast trzeba je jeszcze doprowadzić do stanu, w którym można się do niego wprowadzić
  • Odpowiedz
Już nie przesadzajmy z tym centrum miasta


@pp93: fakt, myslałem że to bliżej powązkowskiej xD ( ͡° ͜ʖ ͡°)
NIemniej jednak całkowicie inny dojazd niż z drugiej strony wisły. Sam przejazd s8 jak stanie to jest wieczność. A stoi codziennie...

ja kupiłem na granicy ochoty i włochów i jestem zadowolony.
Dojazd uberami wszędzie kosztuje tak, że przy 3-4 osobach nie opłaca się jechać autobusami jak nikt
  • Odpowiedz