Wpis z mikrobloga

jakie to są możliwości w dzisiejszych czasach co? Bo ten powtarzany frazes już widziałem 100 razy...


@wiem_wszystko: Są możliwości utrzymywania się robiąc to co się lubi. Problem pojawia się wtedy kiedy ktoś niczego nie lubi ;).
  • Odpowiedz
nie szkoda ci zycia na prace ktorej nie lubisz? Jesscze w dzisiejszych czasach, kiedy jest tyle mozliwosci?..


@xstempolx: To nie do końca chodzi o to. Oczywiście zależy jeszcze od przypadku. Tak czy tak, praca to przekierowanie Twojej uwagi na COŚ a nie każdy ma chęć być w tym czymś tak dużo czasu, bo np. ma wiele zainteresowań i lubi je spełniać. A tu 1/3 doby wyrwana, reszta to ogarnięcie tyłka
  • Odpowiedz
@Arrival: o to chodzi że większość rzeczy które robisz dla pracy, kasy i żeby mieć na życie prędzej czy później zacznie cię męczyć. Dosyć slawny siatkarz Wlazły powiedział kiedyś w wywiadzie że odkad żyje z siatkówki to przyjemność ma z fotografowania a nie z grania właśnie. Masz mylne pojęcie xd
  • Odpowiedz
ale w sumie uwielbiam swoją prace także jest spoko


@antslom: #!$%@?. Nie znam nikogo kto by szczerze powiedział ze uwielbia swoją prace. No chyva, ze dopiero cie przyjęli to wiadomo przez pierwsze 5lat jest ekscytacja poznawanie środowiska itd ale po 10 latach w jednej firmie #!$%@? mnie już wszystko
  • Odpowiedz
@wiem_wszystko: Ale ja się z tym zgadzam, nie o to mi chodziło. Daleki jestem od twierdzenia, że trzeba zarabiać na hobby bo jak zaczniesz na nim zarabiać to się stanie Twoją pracą, a nie przyjemnością.

Chodzi mi o to, że jak ktoś nienawidzi swojej pracy i ma większość życia przewegetować "czekając na sobotę" to można jednak trochę rzeczy w tym życiu zmienić. Zastanowić się nad pewnymi sprawami, może zmienić priorytety,
  • Odpowiedz
jakie to są możliwości w dzisiejszych czasach co?


@wiem_wszystko: mamy dostep do nauki, szkoleń, wiedzy i to w ogromnej czesci darmowej. Są programy pomocowe na otwarcie wlasnych biznesow. Jest calkiem sporo ciekawych zawodow na rynku pracy. Są mozliwosci wyjazdu za granicę. No czlowieku..
  • Odpowiedz
Tak czy tak, praca to przekierowanie Twojej uwagi na COŚ a nie każdy ma chęć być w tym czymś tak dużo czasu, bo np. ma wiele zainteresowań i lubi je spełniać. A tu 1/3 doby wyrwana, reszta to ogarnięcie tyłka żeby było co zjeść etc


@ludzik: a dlaczego nie mozesz zarabiac na tym czym sie interesujesz?
  • Odpowiedz