Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Bardzo podobają mi się domy budowane w tym stylu, chętnie bym sobie taki postawił, ale w sumie to nie wiem, czy budowa takiego nie jest czasem sporo droższa niż porównywalnego klasyka ze spadzistym dachem? Inne pytanie, czy dbanie o taki dach w otoczeniu wysokich drzew nie jest jakoś trudne i upierdliwe?

Link do pierwszego lepszego przykładowego projektu https://www.extradom.pl/projekt-domu-dynamiczny-d22-WWB1017?gclid=Cj0KCQjw5eX7BRDQARIsAMhYLP_FZUbgIk2-pCfoxNfbFlI6iuw1ElYaEOj_B6LN0pO9GSHRxksEMOUaAiiYEALw_wcB

#budownictwo #architektura #dom
źródło: comment_1601843743te9mrn6Hv3aVjroM725nnL.jpg
  • 7
@pogop: To zależy ;) Zwykle płaskie dachy są droższe od typowych dwuspadowych. Czasami jednak te wielospadowe mogą być droższe (np. sporo lukarn, jakieś wole oka itd). Z płaskimi dachami jest problem z izolacją, trzeba mieć pewną ekipę
@pogop taki projekt to pchanie sie w problemy z izolacją. Prowadzę firmę budowlaną i hitem ostatnich lat jest kwadratowa dwupietrowka z plaskim kopertowym dachem i dwoma stropami. Sam postawiłem taki dom moim córkom.
@pogop: płaskie dachy to nie wynalazek 21 wieku, dobra ekipa zrobi bez problemu, jest na nim zawsze lekki spad. Trzeba czasem wychodzić na niego zmieść liście czy zrzucić śnieg, Problemem większym są miejscowe plany zagospodarowania, w wielu miejscach narzucone są nowmy spadku dachu i ciężko to przeskoczyć. Dużo łatwiej zbudowac brzydki dom ze skośnym dachem, bo jest zgodny z miejscowym planem, niż piękny dom z rozmachem bo ma płaski dach... ubolewam
@akiko: Plus jest taki, że MPZP w wielu miejscach (a nawet w większości miejsc) nie istnieje, a jeśli dostanie się taki zapis w warunkach zabudowy, to zawsze można chociaż spróbować wystąpić o zmianę.