Wpis z mikrobloga

#polskiedrogi #rower

Wołam @Singularity00 bo mi wmawiał że blokowałem czyjś ruchu, to mi powiedz kto kogo blokował

Dzban 1 widzi że zaraz ograniczenie do 30 km/h, jedzie samochód z naprzeciwka ale przecież musi mnie wyprzedzić na żyletki żeby potem blokować drogę, szybki na prostej, wolny na zakrętach.

Dzban 2 dojeżdżam sobie spokojnie do korka bo i tak dalej nie pojadę ale wiadomo janusz passat w taxi nie będzie jechać za rowerzystą, dziad zrównał się ze mną i zaczął spychać do krawężnika, aż musiałem się wypiąć i oprzeć ręką o jego rydwan żeby nie wyglebić, potem tak go cisnęło że zignorował ciągłą i podarł w siną dal

Dzban 3 Zwróćcie uwagę na znak ograniczenia prędkości na początku, oczywiście dzban nie będzie jechać 40 tylko trzeba #!$%@?ć, próbowałem potem mniej więcej jechać z jego prędkością ale 60 km/h na ograniczeniu do 40 było mało

Dane zaciągnięte z zegarka z gps i innych czujników
alteron - #polskiedrogi #rower 

Wołam @Singularity00 bo mi wmawiał że blokowałem c...
  • 57
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@alteron: kiedyś cie #!$%@? ktoś porządnie i jak będziesz miał szczęście, to TYLKO kilka miesięcy gipsu cie czeka. Jeździsz mało zachowawczo, życie ci nie mile? Wiesz ile ludzi na cmentarzu leży co mieli pierwszeństwo? Sadzisz się do większych bo ty masz racje po swojej stronie, prowokujesz sytuacje, ktoś się kiedyś zagapi i myślisz że prawo cie uratuje? Zmieli cie pod kołami albo przelecisz kilka metrów. Weźmie dobrego papugę i będziesz
  • Odpowiedz
@ska87: raczej to była rekreacyjna jazda z akcentami dziś niż jakiś konkretny trening, ale w drodze powrotnej jak widzisz już było koło 170-180 co już nie jest mało
  • Odpowiedz
@Singularity00: 1) Ziomeczek go wyprzedził po to żeby potem jechać wolniej od niego. Ergo - wcale by się za nim nie wlókł. To raczej nasz rowerzysta musiał wlec się za debilem w fiacie.

2) ziomeczek dopycha go do chodnika. Gdyby był to skuter lub motocykl takie zachowanie byłoby niedopuszczalne. Rowerzysta ma praktycznie żadną ochronę przed jebnięciem przez burtę samochodu, taksiarzowi ten manewr NIC nie daje.

3) Ograniczenie do 40, jeśli
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Zany skąd miałem wiedzieć ile jadę w tamtym momencie?
Mój rower nie ma homologowanego licznika prędkości z wyświetlaczem, bo nie należy to do obowiązkowego jego wyposażenia które określa odpowiednia ustawa. Mogę sobie jedynie zobaczyć post factum prędkość z gpsa w domu.
  • Odpowiedz
@alteron: nikogo to nie obchodzi, ze nie wiesz ile jedziesz w tamtym momencie. przekraczasz predkosc i jestes tak samo traktowany jak inni uczestnicy ruchu.
  • Odpowiedz
@Ogniwo_Paliwowe: 1) i co z tego? jazda za rowerzystą jest niebezpieczna, nigdy nie wiesz co taki odwali a tak spokój
2) jakie dopychanie.... normalnie jedzie swoim pasem
3) od wymierzania prawa jest policja a nie pedalarz którego boli, że go wyprzedzono. Policji z radarem tam nie było to sprawy nie ma.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zany skąd miałem wiedzieć ile jadę w tamtym momencie?

Mój rower nie ma homologowanego licznika prędkości z wyświetlaczem, bo nie należy to do obowiązkowego jego wyposażenia które określa odpowiednia ustawa. Mogę sobie jedynie zobaczyć post factum prędkość z gpsa w domu.

@alteron: to jest tak głupie tłumaczenie jak zachowanie kierowców wyprzedzających na gazetę. Skąd mieliby wiedzieć jaki zachowują odstęp, przecież nie mają miary w oczach?
  • Odpowiedz
@Singularity00: 1) I co z tego? Jazda za typem który Cię wyprzedza i potem blokuje jest niebezpieczna, nigdy nie wiesz co odwali.

2) Fizycznie pozostawia zbyt małą ilośc miejsca na pasie bez widocznego powodu.

3) On nie wymierza sprawiedliwości (tak btw. wymierza się sprawiedliwość a nie prawo). Po prostu Twoja argumentacja jest błędna. Nie możesz udowadniać że rację ma człowiek który "nie będzie sie wlókł" za rowerzystą, podczas gdy rowerzysta
  • Odpowiedz