Wpis z mikrobloga

A to bardzo ciekawe, że statyw207 zarobił w zeszłym miesiącu aż 6470 zl? Jak to możliwe? Czy urząd skarbowy w Białymstoku o tym wie? Z tego co mi wiadomo, to osoba która ma taki miesięczny dochód powinna zarejestrować działalność w CEIDG przy tym odprowadzać podatki i składki zusowskie. Owszem, można prowadzić działalność bez rejestracji, ale miesięcznie można zarabiać maksymalnie 1300 zl. A kwota podana wyżej przekracza ją prawie pięciokrotnie. Czyli aby poprawnie napisać zawiadomienie do US, trzeba pisać o braku zarejestrowanej działalności przy takiej kwocie.

Znając menela cwaniaka, to możliwe że nadal jest zarejestrowany w miejskim urzędzie pracy w Białymstoku, jako osoba bezrobotna(by mieć za darmo dostęp do służby zdrowia). A wiadomo, że osoba bezrobotna nie może uzyskiwać żadnych dochodów.

Albo wykopki nie umieją pisać dobrze zawiadomień do wyżej wspomnianych urzędów, albo urzędy w Białymstoku kładą lachę na takie zgłoszenia.

#kononowicz przez #mexicano i redaktorków to #patostreamy
Zupazbezdomnego - A to bardzo ciekawe, że statyw207 zarobił w zeszłym miesiącu aż 647...

źródło: comment_16018006814Ore1zh48QX1XotcIVBEKw.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zupa_z_bezdomnego: Te pisma były niedorzeczne i głównie zarzuca mu się niepłacenie podatków a pisma powinny iść w kierunku właśnie niezarejestrownia działalności gospodarczej, którą prowadzi i nie płaci ZUSu itd..
  • Odpowiedz
@Zupa_z_bezdomnego: Sam interesowałem się tym trochę, ale niestety mam ważniejsze rzeczy niż przejmowanie się menelem i póki co nie będę mógł tego dokończyć.

Rzeczy które udało mi się ustalić to:
- Można rozliczać się z kasy z reklam z YT jako osoba prywatna (bo menel nie wybiera jakie reklamy będą wyświetlane, tylko algorytm) - tutaj nie wiem jak wygląda kwestia kolizji z przepisami o których Ty piszesz (sam w tym
  • Odpowiedz
Przecież grubo 80% donejtów to fejki, Mexicano przy tak małej stałej widowni na lajtach, odcięty od Szkolnej, jakimś cudem zarabiałby taki gruby pieniądz(te rzekome 6000 PLN). Aczkolwiek obywatelska postawa i zawiadomienie służb nie zawadzi.
  • Odpowiedz