Wpis z mikrobloga

- panie łukaszu, a gdzie to sie pan spieszy w pol do trzeciej na czerwonym na rowerze?

- a wie pan, eeee... gralismy z kolegami w planszowki no i wracam wlasnie, i maly ruch jest....

nie mam nic na swoja obrone, prosze o mala kare

- wedlug kodeksu wykroczen (bla bla #!$%@? bla bla bla #!$%@? bla (...) ) stawka jest do 360 zl, nakladamy na pana mandat 100 zl,
przyjmuje pan ?


- tak...


- a tak w ogole to na pieniadze graliscie ?

(no debil jakis, kupilem 2 tyg. temu planszowke "Brzdęk - Nie draznij Smoka")

- nie...

(w miedzyczasie przejezdza jakas skoda tak ze 100km/h z lekkim wiatrem, drugi zauwaza to i mowi:
"patrz to!" )

pytam sie pana policjanta czy takich to nie lapią, on do mnie rezolutnie ze teraz to wlasnie zlapali mnie (hehehe) ( ͡º ͜ʖ͡º)


na koniec zegnamy sie, i pytam sie bunczucznie (bo stoja w srodku radiowozem pomiedzy jednym pasem dla pieszych a drugim, a akurat swieci sie czerwone)
czy jak teraz przejade na czerwonym to tez mnie złapią,

a gosc ze tak, ale tym razem zaplace wiecej ¯\_(ツ)_/¯


P.S. z tego co wywnioskowalem to zmiany maja o 4 w nocy, bo gosc twierdzil ze za 1,5h sie zmieniaja
P.S. 2 Polska policja taka nowoczesna, znaczy wstaje z kolan - zaplacilem tą stówe zblizeniowo! ( ͜͡ʖ ͡€)

#rzeszow #zalesie #policja #psiarze
Pobierz blackbird - - panie łukaszu, a gdzie to sie pan spieszy w pol do trzeciej na czerwony...
źródło: comment_16017747771uWoII50hR2CO7KmqLFRXT.jpg
  • 38
@prostymysliciel szczerze czasami zastanawia mnie czemu policja nie przyczai się na takich typów w szybkich furach przecież wiedzą gdzie mieszkaja, pojezdziliby nieoznakowanym radiowozem za takim typem tydzień i miałby po prawku, ale oni wolą złapać 100 kolesi którzy przekroczą o 20km/h niż jednemu #!$%@? odebrać prawko
@blackbird: 100 za czerwone światło i widełki do 360? Skąd oni niby to wzięli? Weź wrzuć zdjęcie samej konkluzji (tego na dole za co dostałeś mandat), bo w głowę zachodzę jak oni to obliczyli. Jak za czerwone na przejściu dla pieszych to jest sztywno 100, jak za czerwone na skrzyżowaniu to od 300 do 500.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dr_Lou_Bitch: Ale to nie jest żadne wykroczenie jak nic nie jedzie to z jakiej racji mandat ? O 3 w nocy z buta też mam czekać na zielone jak jest pusto ? Co innego wejście w godzinach ruchu na czerwone a co innego jak nic nie jedzie.
Karać powinno się za wykroczenie a nie za głupie przepisy.
@czynmydobro: wolałem nie kozaczyć, tym bardziej że jakby mi chcieli sprawdzic promile, to pewnie cos by wyszlo, ale wolam raaz jeszcze @niebiesko-niebieski bo znalazlem jednak w portfelu mandat, na koniec trochę zaśmieszkowałem - pan policjant patrzył sie dziwnie na mój podpis i nie mógł się chyba z lekka rozczytać, natomiast z racji poznej godziny chyba summa summarum nie "zaskoczył" że podpisałem sie na mandacie Lord Vader ( ͡º ͜ʖ
Pobierz blackbird - @czynmydobro: wolałem nie kozaczyć, tym bardziej że jakby mi chcieli spra...
źródło: comment_1601894555wPU6oJcfsH7EWNCQOMOUpD.jpg
@niebiesko-niebieski: też nie wiem, bynajmniej sobie nie tego nie wymysliłem, moze pan bagieta chcial pokazac jaki to jest wspanialomyslny dajac mi (wg niego) najnizsza mozliwa stawke ( o co tez ladnie poprosilem wczesniej), jakby nie patrzec w policji nie ma ludzi idealnych, kazdy ma swoje przywary - kazdy jest li tylko czlowiekiem
W anglii biegasz jak chcesz - ale wina jest pieszego.

W Anglii przepisy pozwalają Ci przejść na czerwonym na własną odpowiedzialność


@multikontou: @ImCandy:

Ale przecież w Polsce jest podobnie tylko że na zielonym wchodzisz na własną odpowiedzialność.

A na serio - jak zejdziemy do poziomu zabitych pieszych z anglii to można się zastanawiać co by tam jeszcze od nich "zapożyczyć"