Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem z #autoalarm .
Po podmianie radia w Astra F zniknęła mi data w TID, a w trakcie jazdy wywaliło mi choinkę na desce o zgasł silnik. Odrazu go normalnie odpaliłem, ale od tego czasu nie działa immobilizer ani centralny z pilota. Z klucza działa poprawnie, żyć się z tym sa, ale co to za życie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mechanik próbował coś z tym robić, ale nie wie o co chodzi i zrobił tylko to, że po kliknięciu pilota alarm wydaje dźwięk i nic więcej. Wcześniej po kliknięciu nie było dźwięku tylko włączały się kierunki i auto się otwierało. Wiecie jak to naprawić ? Jedyny pozytyw jest taki, że jeżeli po wciścięciu klawisza w pilocie auto wydaje dźwięk to znaczy, że jest komunikacja. Alarm jest firmy Anko System. Dzięki z góry za pomoc !

#motoryzacja #elektronika #alarm
  • 5
@wypokowy_expert: Dobra. Mam alarm Anko system czyli Proxima. Wszedłem w tryb serwisowy i miałem w nim 8 grup. Przy 7 i 8 dioda raz zamigała, więc przy ostatniej diodzie włączyłem zapłon i wyłączyłem i kliknąłem przycisk na pilocie, żeby go zaprogramować. Immobilizer się uzbroił, ale problem jest taki, że nie mogę go teraz tym pilotem rozbroić. Nie wiem już sam jak z tego wybrnąć...