Wpis z mikrobloga

  • 0
Cześć Mirki zwracam się do was z prośbą o doradzenie w pewnej kwestii. Jestem w klasie maturalnej, w technikum. Całe życie spędziłem na sielance, nic nie robiłem, nie miałem jakiś szczególnych hobby, czy innych zainteresowań (wiadomo, za gówniaka piłka nożna, granie ze znajomymi, czyli standardowo jak na zwykłego dzieciaka) Wszystko co mnie zaczynało interesować mijało po kilku dniach, miesiącach. Nie mogłem sobie znaleźć nic na stałe, co by zajmowało mi czas, poszerzało horyzonty i dawało satysfakcję. Spostrzegłem że nie potrafię robić czegoś wg schematów, znaczy potrafię ale nie daje mi to żadnej satysfakcji, co w rezultacie prowadzi do znudzenia tematem i odłożeniem go na półkę. Straszna jest dla mnie wizja pracy w tym samym miejscu przez ileś lat i robienie tych samych czynności codziennie. Szukam czegoś co dawało by mi dużo satysfakcji, możliwosci rozwijania się i doskonalenia się w tym co chcę robić. Myślałem nad #programowanie . Jestem raczej osobą myślącą logicznie i do osiągnięcia jakiegoś sukcesu muszę się dokładnie przyłożyć by dało to jakieś rezultaty. Szukam jakichś poradników dotyczących programowania. Na początek chciałbym się skupić na HTML, CSS i JavaScripcie. Nie mam poczucia estetyki więc raczej będę celował w #backend. Chciałbym się nauczyć zupełnych podstaw, podstawowych określeń. Polecacie jakieś ciekawe materiały do nauki? (mogą być książki, tutoriale czy jakieś inne sposoby na zagłębienie się w temat). Dodam że nigdy nie miałem kontaktu z programowaniem, komputerami posługuję się biegle. Szukam czegoś konkretnego, sprawdzonego, czegoś co krok po kroku wprowadzi mnie ten świat, nie pozwalając mi się zanudzić na śmierć. Mogą też być płatne formy nauki.

A wy od czego Mirki zaczynaliście?

#it #programowanie #programujzwykopem
  • 5
  • Odpowiedz
@Aron3k: u mnie się zaczęło że zacząłem pisać własne wirusy komputerowe w powershellu i to tak naprawdę pokazało co można zrobić umiejąc programować i "otworzyło mi oczy"
  • Odpowiedz