Wpis z mikrobloga

  • 1
@caalkiem_nowe03: dziękuje bardzo, ogolnie to ja już kilka miesięcy temu na wykopie pytałem się już kilka rzeczy i wiem że główną cześć ich pokarmu stanowi właśnie sianko, mają też karmę i sałatę ( ͡° ͜ʖ ͡°) mam je w sumie od wczoraj dopiero ale martwi mnie trochę że one dosyć często sobie siedzą w kącie, o tak jak na obrazku, to normalne na początku? W przyszłym tygodniu
EvineX - @caalkiem_nowe03: dziękuje bardzo, ogolnie to ja już kilka miesięcy temu na ...

źródło: comment_16017241544QuIczcq9KRrjZlSSAzb2i.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@EvineX tzn trochę minie zanim się ożywią, muszą się przyzwyczaić do nowego zapachu, ciebie, dźwięków jakie wydajecie ;)
Jaką karmę?
Do weta warto, zaszczepić, sprawdzić skórę, uzębienie, przemyśleć opcję wykastrowania ale pamiętaj że musi być to wet od królików nie ozw czy kotów bo taki się nie zna ;) wciśnie ci niepotrzebne bzdury do łba
  • Odpowiedz
@EvineX: cudne maluchy, niech się zdrowo chowają! Pamiętaj też, że oba króliczki należy wykastrować. Najlepiej je niedługo rozdzielić, bo albo istenieje szansa, że wkrótce zamiast 2 będziesz mieć 10 (króliki bardzo szybko robią się płodne, a u takich maluchów trudno jest rozróżnić płeć, hodowcom i sprzedawcom z zoologów nie można w tej kwestii ufać), albo może się zdarzyć, że zaczną ze sobą walczyć jak ruszą im hormony :( i tak jak
  • Odpowiedz
@EvineX: jeszcze odnośnie siedzenia w kącie - przydałby się jakiś domek albo karton, żeby mogły się schować. Widać, że na razie bardzo się boją
  • Odpowiedz
  • 1
@Magsie: @soadfan: @caalkiem_nowe03: Dzięki za rady, one już mają sześć miesięcy według sprzedawcy także chyba można już czasami troszkę świeżyć rzeczy podać, pelet muszę jeszcze kupić bo nie mam a u nas w Niemczech dzisiaj jest święto i zamknięte sklepy, to są dwa męskie kroliki i to też muszę załatwić żeby je wykastrować i właśnie zaszczepić, domek też muszę jeszcze kupić i jakieś zabawki + paśnik :D dzięki wam
  • Odpowiedz
  • 1
@caalkiem_nowe03: @soadfan: @Magsie: Słuchajcie, zauważyłem że ten brązowy królik często próbuje dosiadać szarego, mimo że oboje są płci męskiej.. czytałem o tym że nie można mieć dwóch niewykastrowanych królików płci męskiej bo będą że sobą walczyć i boje sie że mimo tego że maja już sześć miesięcy zaraz zaczną ze sobą walczyć.. oprócz tego dosyć często się nawzajem czyszczą i wydają się dobrze dogadywać oprócz tego dowiadywania.. tak jak
  • Odpowiedz