Wpis z mikrobloga

U mnie na stalówkami była korozja na rancie. Trzeba był tez trochę wyprostować felgi. Zabieg na klika miesięcy bo potem znowu to samo. Skończyło się kupnie nowych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Komornickus: wentyl albo bardziej prawdopodobne jakiś mały gwóźdź/śrubka/wkręt wbitt w oponę. No chyba, że ostatnio przywaliłeś w coś mocno kołem, to wtedy może być uszkodzona felga (ale to mniej prawdopodobne)
@Komornickus: może wentyl uszkodzony? Miałem kiedyś taki numer, że schodziło mi ciśnienie do 1.9 bar po szybkiej jeździe (wystarczająco mało, żeby TPMS się odezwał) - okazało się, że szyjka wentyla była delikatnie pęknięta po wewnętrznej. Poki auto stalo, wszystko bylo ok. Ale w czasie szybkiej jazdy odchylała się minimalnie do zewnątrz i puszczała powietrze - ale tylko do poziomu 1.9 bar.
@Komornickus panie, zaworki rzadko są szczelne super hiper hermetycznie - sprawdzam ciśnienie w kołach co kilka tygodni i zawsze ucieknie te 0,1 - 0,3 , wpływ na to mają jak auto długo stoi lub są upały, stoi na krzywym z dziurami itp. w kilku autach tak miałem. Trzeba co tydzień dwa dopompować i pilnować i już. ¯_(ツ)_/¯