Wpis z mikrobloga

W ramach postępującej koronapaniki: moja żona być będzie pracowała częściowo zdalnie, bo dziewczyna u niej w pracy jest na kwarantannie i takie dostali zalecenia. A jest na kwarantannie, bo dziecko ze szkoły do której chodzi jej córka miało dodatni wynik testu - rutynowe badanie bo miało jakiś prosty zabieg. I wysłali na kwarantannę WSZYSTKIE dzieci ze szkoły wraz z całymi ich rodzinami z którymi mieszkają oraz wszystkich nauczycieli i pracowników wraz z domownikami (w tym innymi dziećmi) xxxD Początkowo myślałem że to tylko dzieciaki mają wolne i przechodzą na tryb zdalny, a rodzicie na tej "opiece" nad nimi, ale nie - bo żona dopytała jak to wygląda. Szkoła zamknięta na cztery spusty.

Z powodu jednego wyniku testu zrobionego przypadkiem 500-1000 (?) osób siedzi więc 2 tygodnie w domu pod okiem policji i z dnia na dzień nie mogą nawet zrobić zakupów, pracować czy iść na spacer xDDD Pomijam poważniejsze sprawy jak własne wizyty w szpitalu, pogrzeby, pilne spotkania służbowe, zawalone kontrakty itd. Brzmi może zabawnie, ale wyobraźcie sobie, że coś takiego spotkać może i was.

A wszystko z powodu wirusa, który będzie z nami już zawsze. Jak wy chcecie tak już do końca świata żyć no to powodzenia...

Wolność > bezpieczeństwo.

#koronawirus #epidemia #bekazpisu #bekazlewactwa #4konserwy
wojtas_mks - W ramach postępującej koronapaniki: moja żona być będzie pracowała częśc...

źródło: comment_1601708148vTxAjwO8sipyfwEOMNGTf7.jpg

Pobierz
  • 78
A słyszałeś o takich wynalazkach jak szczepionki? Słyszałeś też może o tym, że z czasem wirusy mutują w stronę mniej zjadliwych?


@R187: Po pierwsze: szczepionka w postaci bezpiecznej będzie najwcześniej za 5 lat, bo tyle trwają testy. Jak ktoś przyjmie ją wcześniej to jest samobójcą (patrz skutki szczepionki na świńską grypę za którą kilka państw wypłaca już odszkodowania poszkodowanym obywatelom).

Po drugie: czy szczepionka na grypę spowodowała, że grypy nie ma?
@wojtas_mks no widzisz a u mnie zupełnie inna historia, nauczyciel kaszlący przez 3 dni, potem wynik pozytywny i kilka klas skierowano na zdalne nauczanie, a dzieciaki tylko objęte nadzorem epidemiologicznym (mierzyć temperaturę, obserwować, bez zakazu przemieszczania się). I tyle, może różne stacje Sanepidu mają inne procedury.

Moje zdrowie > twoja wolność
Moje zdrowie > twoja wolność


@spammaster: Nie. Wolność > bezpieczeństwo. Jeżeli ty się boisz zarażenia to stosuj się surowo do procedur, siedź w domu, pracuj zdalnie, zakupy zamawiaj online i dezynfekuj, a jak musisz wyjść z domu to w prawdziwej chroniącej masce, a nie bawełnianej szmacie. Spotykaj się tylko z tymi, którzy respektują te same ustalenia.

To będzie twój wybór bez ograniczania wolności innych.
Po drugie: czy szczepionka na grypę spowodowała, że grypy nie ma? Bo podobna (nie ta sama, ale podobna) charakterystyka mutującego wirusa.


@wojtas_mks: Nie ma obowiązkowych szczepień na grypę, w Polsce wszczepienie to jakieś pojedyncze procenty. Poza tym co roku grypa jest trochę inna, z innymi chorobami też tak jest? Jakoś nie słyszałem.

Bo podobna (nie ta sama, ale podobna) charakterystyka mutującego wirusa.


Naukowcy mówią, że:

Researchers still have more questions than
ale bzdury opowiadasz.

Nie 14 dni tylko 10.


@Sl_w_k_1: Jeśli się zmieniło to mój błąd.

I na kwarantannę idzie tylko klasa w której był wynik pozytywny.

Tzn tylko te rodziny.

Wiem bo właśnie to przerabiam.


@Sl_w_k_1: Dziecko z pozytywnym wynikiem jest w 3. klasie, znajoma mojej żony ma dziecko w 1. klasie. Początkowo miały iść wszystkie "trzecie" klasy bo mają częściowo wspólnie zajęcia, ale ostatecznie podjęto decyzję o zamknięciu całej
Nie ma obowiązkowych szczepień na grypę, w Polsce wszczepienie to jakieś pojedyncze procenty.


@R187: Na koronawirusa też obowiązkowych nie będzie. A na pewno nie przez pierwsze lata.

Poza tym co roku grypa jest trochę inna, z innymi chorobami też tak jest? Jakoś nie słyszałem.

@R187: Koronawirus mutuje, podobnie jak grypa.
@wojtas_mks: Also:

At a time when nearly everyone on the planet is susceptible, there is likely to be little evolutionary pressure on the virus to spread better, so even potentially beneficial mutations might not flourish. “As far as the virus is concerned, every single person that it comes to is a good piece of meat,” says William Hanage, an epidemiologist at the Harvard T. H. Chan School of Public Health in
Widocznie dobrze żyje wam się pod butem Jarosława Kaczyńskiego. Tylko potem nie protestujcie jak będzie tak samo arbitralnie rozporządzeniem zmieniał konstytucję w innych sprawach ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@wojtas_mks: nie. Tego nie napisałem. Po prostu jak już jestem zmuszany do płacenia na ten zgnity system to doceniam gdy jakiś urząd działa tak dobrze jak wtedy gdy to nam obiecywano. Polska administracja to jest karykatura każdego z możliwych
@wojtas_mks
Cos jest nie tak. Kontakt kontaktu nie ma o obowiązkowej kwarantanny. Moja zona ma juz 5 informacje o tym, ze byla w pracy kontaktem kontaktu i nikt jej na kwarantanne nie wysyla.